logo

reklam
04 Aralık 2015

CHP Başkan adayı

HALİTÖZDEMİRCHP Başkan adayı Özdemir’den mevcut yönetime ağır suçlamalar.. Birileri tarafından partinin tasfiye süreci başlatıldı.. 101 mahallenin 4/1’inde parti tasfiye edildi bile..

 

Parti tasfiye edildi

 

‘Ben dahil, yönetim listemde yer alan 2 arkadaşımızın dışında kimse delege yapılmadı. 1’ci olduğumuz köy başta olmak üzere 26 köyde üye ve delege bazında yokuz, 18 köyde 1 üyeyle 1’er delegemiz var. Mevcut yönetim tarafından partimiz tasfiye ediliyor’ diyen Başkan adayı Halit Özdemir, ekibiyle birlikte değişim ve demokrasi hareketini başlatmak için yola çıktıklarının altını çizerek; “Takdir, İlçe Yönetiminin yazdığı delegelere ait” dedi.

 

DELEGE SEÇİLEMEDEN YARIŞA GİRDİ

CHP’nin 6 Aralık’taki kongresi öncesinde sıcak gelişmeler yaşanmaya başladı. Partisinin birçok kademesinde görev yapan Halit Özdemir, yönetime talip olurken,  tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

Değişim ve demokrasi hareketini başlatmak için yola çıktıklarını, seçimi kazanacaklarına da inandığını belirten Özdemir’den, Bülent Birgül yönetimine “Parti tasfiye ediliyor” sözleriyle ağır eleştiriler geldi.

1993’ten beri Gönen’de seçimle gelen ilçe başkanı olmadığını öne süren Halit Özdemir, “tabandaki değişim, tavana da yansıyacaktır” dedi.

Birileri tarafından tasfiye sürecinin başlatıldığını, CHP’nin Gönen’de kan kaybettiğini savunan Halit Özdemir, partiyi dirilteceklerini ve ivme kazandıracaklarını iddia ederken, “delege seçimlerine müdahil olmadık. Ben dahil, ekibimde yer alan iki arkadaşımızın dışında hiçbiri delege yapılmadı. 101 mahallemizin, 4/1’in CHP tasfiye edildi. 26 köyümüzde ne bir tane üyemiz ne de delegemiz var, 18 köyümüzde 1 tane üyemiz var, o üyelerimizde o köylerin delegesi. Seçimlerde, sandıktan 1’ci çıktığımız köyde üyemiz ve delegemiz yok. Partimizin, parti yönetimi tarafından tasfiye edildiğini gördük.

Delege seçimlerine müdahil olmadık. Biz, mevcut ilçe yönetiminin yaptığı delegelerle seçimi kazanacağız. Seçilen delegeler partimizin üyeleridir ve sağduyularına güveniyoruz” açıklamasında bulundu.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.