logo

reklam
04 Aralık 2015

Esefle kınıyorum!

hüseyinyakarBelediye başkanlarını miting alanına sokmayan, yemeğe aldırmayan Vali Yaman’ınsebep olduğu,  protokol krizine sert tepkiler geliyor.

Esefle kınıyorum!

Böylesi Balıkesir tarihinde ne görüldü ne de duyuldu…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Burhaniye mitingine ve Cunda’da gerçekleşen öğle yemeğine Vali Mustafa Yaman’ın talimatıyla belediye başkanları alınmadı. Skandala imza atan Vali Yaman’a bir tepki de Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’dan geldi. Miting alanına belediye başkanlarının alınmamasını yakışıksız bir durum olarak değerlendiren Başkan Yakar, Vali Yaman’ı ise tutumundan dolayı kınadığını açıkladı.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Vali Yaman’a tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “

Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 28.11.2015 Cumartesi günü ilimiz Körfez Bölgesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanımızın ziyareti bizleri çok memnun etmiştir ve ilimiz için son derece faydalı olmuştur.Cumhurbaşkanımızın ziyareti sebebiyle kendilerini büyük ilgi ve sevgi ile bağrına basan hemşerilerimize, Ak Parti teşkilat mensuplarımıza şahsım adına teşekkür ediyorum. Ancak Balıkesir Valiliği tarafından düzenlenen organizasyonda protokol hatalarının üst seviyeye çıkması ve Belediye Başkanlarımıza ve Teşkilat Başkanlarımıza karşı anlam veremediğimiz bir tavır sergilenmiştir.Biz Belediye Başkanları Balıkesirli hemşerilerimizin oylarıyla seçilen ve ilçelerini temsil eden kişiler olup Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarıyız.

Balıkesir Valiliği tarafından düzenlenen ve katılımcı isimleri Valilik tarafından belirlenen Haliç Park Otel’deki yemeğe, Havalimanına, Burhaniye Belediyesi önündeki miting alanına alınmayan ve geriye çevrilen İlçe Belediye Başkanlarımıza karşı sergilenen bu yakışıksız tutumu şansım adıma kınıyorum.”

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.