logo

reklam
09 Mart 2017

Kontrolsüz deşarj yapılamayacak

hüseyinyakar

19 Milyon dolara mal olan Gönen Şehir Arıtması Mayıs ayında faaliyete geçiyor. Arıtmanın devreye girmesiyle birlikte çevre ve insan sağlığının korunmasına yönelik ciddi tedbirler alınacağını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gönen Çayına, sanayi tesisleri başta olmak üzere hiçbir kurum ve kuruluş kontrolsüz deşarj yapamayacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Gönen Şehir Arıtması Mayıs ayında hizmete giriyor. 19 Milyon dolara mal olan Şehir Arıtması kapsamın 2300 metre içme suyu hattı ile 1,5 km’lik kanalizasyon hattının döşendiğini kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Kaba inşaatı tamamlanan Şehir Arıtmanın şu anda elektronik montajının yapımına başladın. Montajın bitmesi ile birlikte Gönen Belediyesi olarak çevre düzenlemesini yapacağız” dedi.

BAKAN EROĞLU GELİYOR

Şehir arıtmasının devreye girmesi ile birlikte Gönen Çayına sanayi kuruluşları başta olmak üzere hiçbir kurum ve kuruluşun gelişi güzel kontrolsüz deşarj yapamayacağına işaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Gönen Çayı yaz döneminde tertemiz akacak. Çaydaki kirlilik ve kötü koku çevre sağlığını olumsuz etkilediği gibi turizmimizde baltalıyordu. Arıtma, çevre ve insan sağlığı açısından Gönen’e yapılmış en önemli yatırım” dedi.

Gelecek hafta içerisinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Gönen’i ziyaret edeceğini de açıklayan Başkan Yakar, “Şu anda bizim önceliğimiz, Gönen Çayının ıslahı. Çayın ıslah projesi hazırlanıyor. Gönen’e Eskişehir Porsuk Çay modeli uygulanacak. Bakanımızın da Gönen’e sözü var” dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.