logo

reklam
12 Ağustos 2017

BİSİKLET KULÜBÜ KURULMALI

kaymakamtoplantıHenüz bisiklet yolumuzun olmamasına rağmen, coğrafi koşullardan dolayı bisiklet kullanımının en yaygın olduğu yerleşim merkezlerinden bir tanesiyiz

Kaymakam Faruk Bekarlar’ın öncülüğünde “Gönen’de spor ve eksiklikleri” amatör spor kulüpleri ve taraftar derneklerinin katıldığı toplantıda masaya yatırıldı. 7-18  yaş arası gençleri spor yapmaya teşvik etmek için kulüplerin futbol dışında altyapısında diğer branşlara da yer vermesi çağrısında bulunan Kaymakam Bekarlar, Bisiklet ve Satranç Kulübü kurulması gerektiğini de vurguladı.

TANAP PROJESİNDEN FAYDALANIN

Gönen’de spor ve sporun sorunları masaya yatırıldı. Kaymakam Faruk Bekarlar’ın öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, İlçe Gençlik Spor Müdürü ve Gönen’deki spor kulüpleri ile taraftar dernekleri de katıldı. Spor ve Gençlik Müdürü tarafından, katılımcılara sunum ilçenin sportif tesisleri hakkında sunum yapıldı.

782 lisanslı sporcudan 572’sinin futbolcu olduğu belirtilirken; Gönen nüfusunun %7’sini oluşturan 7-18 yaş arası 10 bin 221 gencin bulunduğu, bu gençlerin sokaktan çekilebilmesi için futbol kulüplerinin diğer voleybol-basketbol-tenis-yüzme gibi diğer branşları da açması gerektiğinin vurgulandığı toplantıda Kaymakam Faruk Bekarlar, kulüp yöneticilerine TANAP hibe projesinden faydalanın çağrısında bulundu.

TANAP’ın, sosyal sorumluluk projeleri için belli miktarda fon ayırdığına dikkat çeken Kaymakam Bekarlar, proje başvurularının 23 Ağustos’a kadar yapılabileceğine işaret ederken, “TANAP hibe projesi fırsat, bu fırsatı değerlendirin” dedi.

Gönen’de Bisiklet ve Satranç Kulübü kurulması gerektiğine de işaret eden Kaymakam Faruk Bekarlar, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için bisiklet yarışmaları yapılması gerektiğini kaydederken, zeka oyunları atölyesinin de tüm okullara yayılacağını bildirdi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.