Gençlerin imzası olmalı » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
12 Ağustos 2017

Gençlerin imzası olmalı

Ahmet Selvi FotoGönen Ticaret Odası başkan adayı Ahmet SELVİ, seçim kampanyası için hazırladığı 15 vizyon projesinden 6. projesini kamuoyu ile paylaştı. Genç Girişimciler Kurulunu oluşturmak ve aktif bir şekilde değerlendirmek üzerine hazırlanmış projede amaç artık gençlerin de ekonomik hayatta daha aktif rol almasını sağlamak. Ayrıca girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve girişimciliğin gençler arasında bir kariyer seçeneği haline gelmesi de amaçlanıyor.

 

Ahmet SELVİ yaptığı yazılı açıklamada  “ Biz girişimciliğin değişimin anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bir ekonomide emek eksik ise dışarıdan tedarik edilebilir, sermaye eksik ise dışarıdan kolayca kredi bulunabilir. Ham-madde, doğal kaynaklar ve toprak eksik ise bu da dışarıdan elde edilebilir. Ancak girişimci ruh eksik olduğu zaman üretim ve yatırım başarılamamaktadır. Bu yüzden yatırımda, üretimde ve ekonomik kalkınmada girişimci faktörü son derece önemlidir.

Biz, şehrimizdeki iş insanları ve fikir önderleri ile birlikte girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve girişimciliğin gençler arasında bir kariyer seçeneği haline gelmesini hedefliyoruz. Şehrimizin gelişmesine katkıda bulunacak sektörlerde girişimde bulunulmasına ihtiyaç vardır. Şehrimizde desteklenmesi ve doğru yönlendirilmesi durumunda ticari hayata atılabilecek, Gönen’e doğrudan katkı sağlayabilecek potansiyele sahip birçok gencimiz mevcuttur.

Ekibimle birlikte Gönen Ticaret Odası bünyesinde Genç Girişimciler Kurulu oluşturarak, bölgemizdeki genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek istiyoruz. Girişimcilik kültürünün gençler arasında gelişmesine öncülük etmeyi hedefliyoruz. Devletimizin, Türk ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunacak sektörlerde genç girişimcileri yönlendirmek ve teşvik amacıyla birçok imkânları mevcuttur. Biz genç girişimcilerimize yönelik vermeyi planladığımız eğitim ve bilgilendirmelerle onların bu teşvik olanaklarından faydalanarak iş hayatında daha aktif rol almalarını sağlayacağız.  Genç iş üretenlerin ekonomik hayatta var olabilmeleri, kariyer planlamalarında ve yönetici olacakları alanlarda kendini geliştirebilmeleri, kendine olan güvenlerinin artabilmesi ve yaşadıkları bölgenin ekonomik sorunlarına çözüm önerileri getirip, görev alabilmeleri için, birçok şehirde aktif olan ve Gönen’de de adından söz ettirebilecek bir alt yapı kurmak istiyoruz.

Amacımız artık Gönen ticaretinde gençlerin de imzasının olmasıdır.”

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.