logo

reklam
09 Ekim 2017

1 yılda tamamlanacak

3 Milyon 127 bin TL’ye mal olması beklenen Gönen Ticaret Borsasının Hizmet Binası için temel atma töreni düzenlendi. Borsa Başkanı İbrahim Mutlu, 4 yıl önce üyelerine verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken Kaymakam Bekarlar ise yeni yapılacak binanın Gönen’in imajı açısından önemli olduğunu söyledi. Törende en anlamlı mesajı ise anız yakılmasına “toprakları yakmayın” diye atıfta bulunan Müftü Apaydın verdi.

İhalesini Analiz İnşaatın aldığı Gönen Ticaret Borsası yeni Hizmet Binası ve Sosyal Tesisi için temel atma töreni düzenlendi. Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu ve yönetiminin ev sahipliği yaptığı törene Kaymakam Faruk Bekarlar, Belediye Başkan Vekili Aydemir Gümüş, Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan, Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Özer, Belediye Meclis Üyeleri Muammer Yavuz, Öğünç Küçükkoyuncu, İlçe Müftüsü şaban Apaydın ile esnaf ve meslek odası başkanları da katıldı.

Açış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, 4 yıl önce üyelerine vermiş oldukları sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, genç bir borsa olmasına rağmen Gönen Ticaret Borsasının 113 borsa arasında işlem hacmi bakımından 44’cü sırada yer aldıklarını söyledi. 26 bin metrekare alan üzerine lokantası ve sosyal tesisiyle Türkiye’nin en modern hayvan pazarını Gönen’e kazandırdıklarını da anımsatan Mutlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “2500 metrekare kapalı alan üzerine kurulacak olan yeni hizmet binamızda 350 kişilik konferans salonu, sergi salonu, laboratuar, satış salonu ile kantar da bulunacak. 3 Milyon 127 Bin TL’ye mal olması beklenen borsa binamız, bir yıl içinde tamamlanacak. Yeni  hizmet binamız bizim için prestij meselesi” dedi.

Kaymakam Faruk Bekarlar, Borsa hizmet binasının Gönen’in imajı açısından önemli olduğunu belirtirken, Analiz İnşaata da “Gönen’in saygın bir firması inşaatı yapıyor” diye överken, İlçe Müftüsü Şaban Apaydın ise anız yakılmasına tepkisini “Toprakları yakmayın” diye verdi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.