logo

reklam
11 Ekim 2017

ARSALAR SATIŞA HAZIR

Türkiye’nin en ucuz arsa satışının yapıldığı Bandırma OSB’de,  Arap firmaları arsa arayışına girdi.  merceği altında

Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2 bin 53 dönümden oluşan 2. etabın İmar Planı Bakanlıkça onayladı, harita çalışmalarına başlanan Organize Sanayi Bölgesinin 2. etabının yatırımcıya hazır noktaya geldiğini bildiren OSB Başkanı Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “altyapısı hazır olan Organize Sanayi Bölgemizin, ulaşım ve coğrafi konumu gibi artıları yatırımcıların ilgisini arttırıyor” dedi.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2 bin 53 dönümden oluşan 2. etabının yatırıma açılması için çalışmalar tamamlanmak üzere. İmar Planın bakanlıkça onaylandığını ve harita çizim çalışmalarının başlandığını bildiren OSB Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, yatırıma açılmadan 2. etapta talep patlaması yaşandığını söyledi.

Arsa fiyatlarının Kocaeli, Bursa ve Manisa’ya göre çok daha ucuz olduğuna belirten Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hüseyin Yakar,  “Yatırımcı, Bursa ve Kocaeli bölgesinde arsa fiyatlarının metrekaresi 500-600 dolar civarında olduğunu görüyor. Biz, altyapı katılım payı karşılığında Türkiye’nin en ucuz arsasını yatırımcıya tahsis ediyoruz.  Tamamlanmış altyapısıyla, müstakil trafosuyla, doğalgazıyla, arıtma tesisi, ulaşım olanakları ve Bandırma Limanına yakınlığıyla Bandırma  OSB, tam anlamıyla cazibe merkezi oldu. Ulaşım diye bir sorunu bulunmayan bölge, BALO projesi  ile yıldızı parlayan bir yatırım alanı haline geldi. 2 bin 53 dönümden oluşan 2. etap için 100’den fazla talep var, arsa talep eden yatırımcılar arasında Arap firmaları da bulunuyor.

İmar Planı bakanlıkça onaylanan, 2. etabın harita çizim çalışmalarına başlandı.  Önümüzdeki günlerde arsa tahsisine başlanıp, yatırımcılarla sözleşme imzalanacak” dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.