En ideal besin anne sütü » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
11 Ekim 2017

En ideal besin anne sütü

Gönen Belediyesi , Kent Konseyi ve Gönen Toplum Sağlığı Merkezi “Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek İçin Anne Sütü” başlığıyla anne sütünün önemine dair konferans düzenledi.
Gönen Belediyesi ve Kent Konseyi daha öncede Türkiye’de yüzde 53’lere ulaşan sezaryen oranının düşürülmesine katkı sağlamak amacıyla anne adaylarına yönelik düzenlediği gebelik eğitimlerinin ardından şimdi de “Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek İçin Anne Sütü” başlığıyla anne sütünün önemine dair konferans düzenledi.

Gönen Belediyesi, Gönen Toplum Halk Sağlığı Merkezi ve Gönen Kent Konseyi tarafından 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle “Sağlıklı Nesiller, Sağlıklı Gelecek İçin Anne Sütü” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansta bebek sağlığı ile anne sütü arasındaki ilişkiler anlatıldı.

Konferansta,  ilk altı ay içerisinde bebeklere verilebilecek en ideal besinin anne sütü olduğuna vurgu yapılarak, “Emzirme ve anne sütü bir çocuğun sağlıklı gelişiminin temel taşı, aynı zaman bir ülkenin gelişiminin de temelidir. Anne sütü hayat kaynağıdır. Sadece anne ve bebek için değil aynı zamanda sosyoekonomik boyutu düşünüldüğünde, emzirmenin toplumsal yararları da göz ardı edilmemelidir. Emzirme konusunda annelerin desteklenmeye ihtiyaçları vardır” ifaddeleri kullanıldı.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.