logo

reklam
02 Kasım 2017

Balıkesir ölçeğindeEdip Uğur’a dönük böyle bir hadsizliği olmuşsa,

Mahir Ünal: “Biz, hiç bir belediye başkanımızla ilgili tehdit ya da onlara dönük bir şantaj dili kullanmadık. Balıkesir ölçeğinde bazı haddini bilmezlerin, durumdan vazife çıkaranların Sayın Edip Uğur’a dönük böyle bir hadsizliği olmuşsa, bu kişilere karşı varsa gerekli hukuki yollara başvurması gerekir.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Genel merkez’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Ahmet Edip Uğur’un Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederken yaptığı ‘tehdit edildiği’ yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine Ünal, “Biz, hiç bir belediye başkanımızla ilgili tehdit ya da onlara dönük bir şantaj dili kullanmadık. Balıkesir ölçeğinde bazı haddini bilmezlerin, durumdan vazife çıkaranların Sayın Edip Uğur’a dönük böyle bir hadsizliği olmuşsa, bu kişilere karşı varsa gerekli hukuki yollara başvurması gerekir. Koordinasyonu yöneten genel başkan yardımcımızdan herhangi bir şekilde asla bırakın böyle bir tehdit ya da şantajı nezaketsizlik bile olmamıştır” diye konutu.
Başka istifalar gelip gelmeyeceğine ilişkin soru üzerine Ünal, “Şu an itibarıyla biz daha çok kongrelerimize odaklanmış durumdayız. Yerel yönetimlerle ilgili değerlendirmelerimiz tamamlandı, bundan sonra yeni değerlendirmeler olmayacağı anlamına gelmiyor bu ama şu an itibarıyla yerel yönetimlerdeki değerlendirmelerimizden ziyade parti olarak kongrelerimize odaklandık” dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.