logo

reklam
08 Kasım 2017

ADAYLAR OYLANDI

AK Parti, Edip Uğur’un istifasından sonra boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teşkilat içinde temayül yoklaması yaptı. Teşkilat mensupları başkan adaylarını oyladı. Kulislerde başkanlık için 3 isim öne çıkıyor; Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan.

AK Parti, Edip Uğur’un istifasından sonra boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teşkilat içinde temayül yoklaması yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın da katıldığı temayül yoklamasında teşkilat mensupları başkan adaylarını oyladı.

Edip Uğur’un istifası sonrasında AK Parti yeni başkan adayını belirlemek için temayül yoklaması yaptı. Öğretmen Evi’nde gerçekleşen temayül yoklamasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan, Ali Aydınlıoğlu, İl Başkanı Hasan Demiraslan, ilçe belediye başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, ilçe yönetimleri ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı. Temayül yoklamasının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, “AK Parti’nin hizmet davasına zarar verip, ülkemizin geçmişte yaşadığı karanlık günlere döndürmek için maalesef bu memlekette darbe girişimleri oldu. Düşmanlarımız olduğu müddetçe bu tür eylemlere karşı her daim uyanık olup, birlik-beraberlik içerisinde olmak durumundayız. Ülkemizi bölmeye çalışanlara karşı kardeşi kardeşe kırdırtmaya çalışanlara karşı bu ülkeye 15 Temmuz ihanetini yaşatan hain terör örgütü FETÖ’cülere karşı her daim uyanık olmak durumundayız. Bu kahraman millet maalesef çok acılar çekti. Ama artık çekmeyecek. Bu millet kendi geleceğine sahip çıkacak. Darbecilere, hainlere ve teröristlere asla geçit vermeyecek. AK Parti Balıkesir teşkilatı olarak; güçlü bir Balıkesir için dünya devi güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler sadece Türkiye için değil umudu ve duası Türkiye olan masum coğrafyalar için çalışmaktayız. Dünyada yaşanan gelişmeler bizi her zamankinden daha çok uyanık olmaya mecbur bırakıyor. AK Parti sadece ve sadece milletten talimat alan bir partidir. Milletimiz ne derse onu yapar. Rotayı çizen millet onu da yapan AK Parti’dir” dedi.

DENETİM KRİTERLERİNİ SIRALADI

AK Parti olarak belediyelerin denetimleriyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Kaya, “Peki bu denetimleri yaparken neye dikkat ediyoruz. 884 belediye başkanımız var. Kimse kusura bakmasın Türkiye Cumhuriyeti’nin gelirinin yüzde 20’sinden fazlasıyla mukayese yapıldığında yerel yönetimler tarafından kullanılıyor. 2016 resmi rakamlarıyla ifade ediyoruz 1397 belediyemiz toplamda 109 milyar liralık gelir 121 milyar liralık harcama yapmış. Bu belediyelerimizin yaptığı harcamaları denetlemek zorundayız. Biz her belediye başkanımızın kurumsal performansına bakıyoruz. İlçe belediye başkanlarımıza 400-500 soru soruyoruz. Büyükşehir belediye başkanımıza 1000-1500 soru soruyoruz. Bu sorularımızın cevaplarını alıyoruz. Mali olarak belediyeyi nereye götürüyorlar? Yatırım olarak belediyeler nerelerde? Harcamaları nasıldır? Belediyeyi şehre bir hizmet olarak mı yoksa kendi partisinin mensuplarının ya da sevdiklerinin istihdam kapısı olarak mı görüyor. Bunlara bakmak zorundayız. Belediyemizin su, atık su, katı atık problemi var mı? Ulaşımda sorunları nelerdir? Bunlara bakmak zorundayız. AK Parti ailesi olarak bunu her yıl yerel yönetimler birimi olarak 884 belediye başkanımız için bunu yapıyoruz. Her yıl belediyelerimizin anketlerini yapıyoruz. Bu belediyelerimiz halk nezdinde itibari nedir? Bazen halk nezdinde itibarı sorunlu olan arkadaşlarımız oluyor. Onları davet ediyoruz. Bazen anket çok güzel çıkıyor, kurumda sorun var. Oturup kurumla ilgili de onlarla konuşuyoruz. Biz başkanlarını sosyal medyadan, basının kalemşorları tarafından yazılmasına izin vermeden, ailelerini koruyarak, incinme yaşanmamaları için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.