logo

reklam
08 Kasım 2017

Yeni başkan Kafaoğlu

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Edip Uğur’un yerine Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu seçildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada AK Parti’nin adayı olarak açıklanan Zekai Kafaoğlu, yapılan seçim sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
Balıkesir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Edip Uğur’un istifası ile boşalan makama Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu seçildi. Dün AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Balıkesir AK Parti teşkilatının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Kafaoğlu oldu. Bugün toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi öncesinde CHP grubu aday çıkarmama kararı alırken, MHP grubu ise AK Parti’nin adayını destekleyeceğini açıkladı.
Meclis dağılımının 56 AK Parti, 27 CHP, 6 MHP, 4 Bağımsız şeklinde olduğu Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı ‘başkanlık seçimi’ gündemi ile toplandı. AK Parti grubu adına Mehmet Birol Şahin, Zekai Kafaoğlu’nun AK Parti grubunun adayı olduğunu açıkladı.

İKİNCİ TURDA 64 OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ

Konuşmaların sonunda oylamaya geçildi. 91 meclis üyesinin katıldığı toplantıda gizli oy verme işlemi yapıldı. 66 oyun kullanıldığı meclis toplantısında tek aday olan Zekai Kafaoğlu’na basının ilgisi de yoğun oldu. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için gerekli olan 63 oy ilk turda çıkmadı. İlk turda 5 boş oy çıkınca yeterli olan 63 oy sandıktan çıkmadı ve ikinci tura geçildi. İkinci turda oyunu sandığa atmak için gelen MHP’li Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, boş oyların MHP’ye ait olduğu iddiasına cevap vererek Zekai Kafaoğlu yazan oy kağıdını basın mensuplarına göstererek ‘Bizde fire olmaz’ dedi.
İkinci turda yapılan oylamada 64 oy alan Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.