logo

reklam
11 Kasım 2017

25 kilo esrar ele geçirildi

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ile Gönen İlçe Jandarma’nın ortaklaşa yürüttüğü uyuşturucu operasyonunda, 25 kilo esrar ile ruhsat silah ele geçirildi. Olayla alakalı 2 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ve Gönen İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Çanakkale ili Yenice ilçesi Sofular köyünde ikamet eden S.Ç. ve İ.Ç. isimli şahısların Balıkesir iline uyuşturucu madde getirecekleri ve daha önceden irtibata geçtikleri şahıslar vasıtasıyla satacakları bilgisini alan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Gönen İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Yenice-Gönen arasındaki yolda tedbir alarak şahısları takibe başladı. Durdurulan bir motosikletteki şahısların yapılan kimlik kontrollerinde takip edilen şahıslar olduğu belirlendi.

Gönen Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden, şüpheli şahısların üzerlerinde yapılan aramada, 1 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek, kucaklarında bulunan çuval içerisinde poşetlere sarılı vaziyette 12 kg esrar maddesi ele geçirildi. Gönen Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek şahısların ikametleri olan Çanakkale ili Yenice ilçesi Sofular köyünde Yenice Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri ile müşterek olarak şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 13 kg esrar maddesi, 3 kg kenevir tohumu ve 15 adet av fişeği buldu, ele geçirilen malzemeler Yenice İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi.

Yapılan operasyonlar neticesinde toplam 25 kg kubar esrar, 1 adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 6 adet fişek, 3 kg kenevir tohumu ve 15 adet av fişeği ele geçirildi.

Yapılan açıklamada Konu ile ilgili 2 şahsın gözaltına alındığı, soruşturmalar devam ettiği bildirildi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ