logo

reklam
11 Kasım 2017

Saygı ve özlemle andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. Yılında düzenlenen törenlerle anıldı. İlk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anma törenleri daha sonra Belediye Konferans Salonunda  İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ile devam etti.

 

Anma törenleri Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Büyük Önder Atatürk’ün hayata veda ettiği saat olan 09.05’te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. Tören daha sonra Gönen Belediyesi Konferans Salonunda  düzenlenen anma programı ile devam etti. İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan  şiirler ve oratoryo gösterilerinin sunulduğu tören de, Atatürk’ün sevdiği türküler okundu.

Düzenlenen törenlere Kaymakam Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Askerlik Şube Başkanı Yzb. Evren Ünlü, Cumhuriyet Başsavcısı Umur Yiğit İş, İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Av. Servet Bıyık, CHP İlçe Başkanı Bülent Birgül, Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Mutlu, gaziler,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.