logo

reklam
02 Aralık 2017

ROBOTİK ve KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI.

Yeni yüzyıl becerilerinin öğrencilere daha hızlı ve doğru bir şekilde kazandırılması amacıyla İlçemiz Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulunda Robotik ve Kodlama Atölyesi açıldı.

Atölyede ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerimizin “Robotik ve Kodlama” becerileri kazanması ve böylece teknoloji kullanımının bireysel ve toplumsal bir kazanıma dönüşmesi hedefiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde atölye çalışmalarına başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ: Çocuklarımızın bilim heyecanıyla en erken ve doğru yaşlarda buluşmasını sağlayarak fen teknoloji, matematik ve mühendislik temelli derslerin yazılım-kodlama ile birleştirilmesi sağlanacaktır. Öğrenciler bu atölyede Scratch For Arduino, Arduino İde, Mblock gibi programları kullanarak arduino kartlarını kontrol edeceklerdir.  Böylece çağın gereklerine daha erken ayak uydurmuş bir nesil ortaya çıkacaktır. Bu atölye süresince öğrencilerimiz mekanik sistemleri, sensörler ve motorları ve yazılım bilgilerini kullanarak çeşitli robotlar yapmaktadırlar. Derslerin başlangıç aşamasında temel elektronik bilgileri ve kodlama öğretilerek ilerleyen aşamalarda daha yenilikçi-yaratıcı projeler yapılacak ve ulusal yarışmalara katılım sağlanacaktır. İlk atölye çalışmaları ortaokul seviyesindeki öğrencilere verilerek, TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Proje Yarışmalarına hazırlık yapılmaktadır.  Ayrıca bilgisayar ve denetleyici kontrollü cihazların hayatımızın her yerindedir. Bu cihazları sadece kullanmak yerine yönlendirmek günümüzün önemli becerilerindendir. Bu becerileri kazanmak için yazılım ve robotik bilgilerinin çocuklarımıza erken yaşta verilmesi gerekmektedir. Açmış olduğumuz atölyenin hedefleri ile ilçemizdeki öğrenci ve öğretmenlere bu becerilerin hızlı şekilde kazandırılması sağlanacaktır. Dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.