logo

reklam
02 Aralık 2017

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ BU VATANDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Vali Ersin Yazıcı, 4 Haziran 2007 tarihinde Tunceli’nin Pülümür ilçesinde Kocatepe karakoluna yapılan saldırıda Şehit düşen Jandarma Er Mustafa Aslan ile 1996 tarihinde Van’da düzenlenen terör saldırısında Şehit düşen Jandarma Er Zeki Aydemir’in Gönen’de yaşayan ailelerini ziyaret etti.

Vali Yazıcı, Şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti. Ailelerin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı, ” Türk milletinin istiklali ve istikbali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri, yakınları her zaman bu milletin baş tacı olacaktır. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Vatanı için hayatını feda etmek kahramanlığın en büyüğüdür. Millet ve devlet olarak sizlere her zaman şükran hislerimizi ifade etmeyi bir borç biliyoruz. Şehitlerimizin emaneti bu vatandan asla vazgeçmeyeceğiz. “dedi.

DEVLET, ŞEHİT VE GAZİLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletimizin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Yazıcı,” Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Şehit ailelerine ve gazilerimize şunu hatırlatmak istiyorum, sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz hangi sorununuz olursa olsun bütün kapılarımız sizler için açıktır.  Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. ” diye konuştu. Vali Ersin Yazıcı, Şehitlerimizin ailelerine zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti.

Ziyarette Vali Yazıcı’ya Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ile Gönen Garnizon Komutan Vekili ve Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Evren Ünlü de eşlik etti.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.