logo

reklam
12 Ocak 2018

ARITMA UNUTULDU

ibrahimpalaz“Büyükşehir Belediye Başkanı değişti, yatırımlar allak bulak oldu. Makyaja ve göz boyama çalışmasına  yönelen Büyükşehir Belediyesi, bitme noktasındaki yatırımları bile durdurdu” diyen CHP İlçe Başkanı İbrahim Palaz, 2017’de faaliyete geçmesi gereken Gönen Şehir Arıtmasının muammaya dönüştüğünü belirterek “Gönen ve Gönen Çayı için elzem önem taşıyan Şehir Arıtması yatırımı  durduruldu mu? “ diye sordu.

2017 yılında faaliyete geçmesi gereken Gönen Şehir Arıtmasının akıbetini soran CHP İlçe Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Palaz, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, Gönen’deki en büyük yatırımı Şehir Arıtması 2017 yılında devreye girmesi gerekirdi. Ancak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki değişim sonrasında yatırımlar allak bullak oldu” dedi.

Gönen Çayındaki kirlenmenin,  Türkiye gündemine taşınmış, tam bir vaka olarak yorumlayan Palaz “Kirlenmenin boyutu vahim. Halkımızın sağlığını tehdit eden, turizmimizi baltalayan, çaydaki canlı yaşamını bitiren kirlenmenin ortadan kalkması için zaruri olan Şehir Arıtması, insan yaşamına yönelik de yapılmış bir yatırımdı.

Yaklaşan seçimlerden dolayı, ilçelerde makyaj ve göz boyama çalışmalarına ağırlık veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, başlamış yatırımları bitirmiyor” eleştirisinde bulundu.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.