logo

reklam
12 Ocak 2018

İLK ARSA SATILDI

başkan yakarArap yatırımcıların merceği altındaki Bandırma OSB’nin 2. etabı yatırımcıya resmen açıldı

BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN YAKAR’IN BAŞKANLIĞINDAKİ BANDIRMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN 2 BİN 53 DÖNÜMDEN OLUŞAN 2. ETABIN İLK ARSA TAHSİSİ 80 DÖNÜM İLE İNİZ HOLDİNG’E YAPILDI.

Coğrafi konumu, ulaşım, arsa maliyeti ve doğalgaz gibi artı avantajlarıyla yatırımcıyı çeken, Güney Marmara Bölgesinin sanayi lokomotifi olarak görülen Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2 bin 53 dönümden oluşan 2. etabı yatırımcıya açıldı. İlk arsa tahsisinin, 2017 yılı Aralık ayı sonunda Bursa kökenli İniz Holdinge yapıldığını bildiren Gönen Belediye Başkanı ve Bandırma OSB Başkanı Hüseyin Yakar, arsa satışlarının başladığını belirterek  “Doların yükselmesinden dolayı maliyetler arttı. Maliyet hesapları yapıyoruz. 75 lira olan metrekare fiyatını yine yatırımcımızı üzmeyecek şekilde cüzi miktarda artıracağız” dedi.

  1. etaba çok ciddi talepler olduğuna da işaret eden Başkan Yakar, kriterlerinin istihdam olduğuna vurgu yaparken, “İlk etapta uyguladığımız arsanın tahsisinde dönüm kriterini kaldırdık. Öncelikli kriterimiz, yapılacak yatırımın bölgeye sağlayacağı istihdam olacak. arap yatırımcılar başta olmak üzere demir çelik sektöründen de talep geliyor” dedi.
Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.