logo

reklam
12 Ocak 2018

Öğrencilere, güvenli yaşam takvimi

kızılaytakvimKızılay Gönen Şubesi, ilçe merkezindeki ilk okul öğrencilerine güvenli yaşam takvimi dağıttı.
Türk Kızılayı Şube Başkanı Ömer Çivi, ilçe merkezine eğitim ve öğretimlerini sürdüren minik öğrencilere Türk Kızılayı’nın güvenli yaşam projesi kapsamında hazırladığı 2018 yılı güvenli yaşam eğitici mesajları içerin takvimlerin dağıtımını yaptı.
Başkan Çivi ,Kızılay Genel Merkezi tarafından poster şeklinde hazırlanan 2018 yılı güvenli yaşam takvimi üzerende, yılın 12 ayının öncelikli olarak mevsim şartlarına bağlı insan sağlığı ve güvenli yaşamın korunması yönünde uyaralar bulunduğunu anlattı. Ömer Çivi, öğrencilere vakit bulduklarında takvim üzerindeki uyarıcı ve faydalı bilgileri okumaları önerisinde bulundu.
Mili Eğitim Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında yapılan protokol ile olası afetlerde ve mevsim koşullarından kaynaklı tehlikelerin önüne geçilmesi amacıyla öğrencilere yönelik “Güvenli yaşam takvimi” adlı takvimlerin basımındaki amacın, olası afete hazırlıklı olunması, bilinçli toplumun yetiştirilmesi, eğitimlerin verilmesi, öğretmenlerin de bilinçlendirilerek zararların en aza indirilmesini hedeflediklerini belirtti.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.