logo

reklam
12 Ocak 2018

UMUDU ÖRGÜTLEDİM’ DEDİ VE KAZANDI

serkansarıCumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı oldu. Yapılan kongrede Ender Biçki’ye 43 oy fark atan Sarı 330 oy Ender Biçki ise 287 oy aldı .Serkan Sarı’nın ilk mesajı ‘iktidar için örgütümüzün herbir ferdi ile mücadeleye hazırız.’ oldu.Serkan Sarı ve Ender Biçki’nin aday olduğu Balıkesir CHP İl Başkanlığı için kıyasıya bir yarış vardı. Yarışın galibi Serkan Sarı olurken eski Başkan Ender Biçki 43 oyla geride kaldı.Salonda gençlerin sesi ve sloganları dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi yapıldı. Kongrede iki aday yarıştı. Ender Biçki’nin beyaz listeyle girdiği il başkanlığına yeniden aday olduğu seçimde Serkan Sarıda mavi liste ile ekibini oluşturarak kongrede yarışan isim oldu. Kongrede tek birleştirici güç Milletvekillerinin mutabık konuşmaları oldu. Kongrede konuşmalar tamamlanıp seçime doğru ilerlendiği saatlerde liste gerginliği yaşandı.

SARI ‘UMUDU ÖRGÜTLÜYORUZ’

Serkan Sarı yaptığı konuşmada Balıkesir İl Başkanlığına adayım. Ne milletvekilliğine ne Belediye Başkanlığına aday değilim diyen Sarı, ilçe kongreleri sonrasında yaptıkları İl Kongresi ile iktidar için artık biz yapılanlar anlatıldı biz devamını getireceğiz ‘dedi. Ender Biçki’nin bugüne kadar yaptığı çalışmaların devamını biz getireceğiz mesajı ile konuşmasını sürdüren Sarı’nın sözleri sloganlarla kesildi. Hak, hukuk ve Adalet sloganlarının atıldığı salonda bu mücadeleye baş koyan herkesle devam edeceğiz. Birbirimize güveneceğiz dedi. Yerelde iktidar ardından da Genelde iktidarı istiyoruz ihtiyacımız olan 50+1 .Bu bir oy Dursunbey’in dağlarında, Savaştepe’de. Marmara’da ve hepsini almak için mücadele edeceğiz. Büyükşehri almanın zamanı artık geldi’ şeklinde konuştu.

SARI ‘KİMLİĞİM CHP’

Umudu örgütlüyoruz diyen Sarı ayrışmaya müsaade etmeyeceğiz. Karşımıza kimseyi almadık. Herkesi sevdik saydık ve güven duyduk. Benim için kimlik yapıştırdılar benim tek kimliğim var oda CHP kimliğidir. Onun adamı yok mu bunun adamı dediler ben Mustafa Kemal’in adamıyım’ şeklinde konuştu. Ankara’dan esen rüzgar yetmez Balıkesir’de Sokak sokak bizde yerelde o rüzgarı estireceğiz.

AHMET AKIN ‘BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ’

Balıkesir CHP Milletvekili Ahmet Akın 40 ayrı ilde CHP kongresi yapıldığını söyledi ve bu kongrelerin aynı anda coşkusunun yaşandığını belirtti. Milletvekili Akın konuşmasında, CHP’li olmak demek ‘Devrim yapacak iradeye sahip olmak demektir, CHP’li olmak demek devrim yapacak iradeye sahip olmak bağımsızlık benim karakterimdir demektir ve CHP’li olmak demek Mustafa Kemal Atatürk demektir’ ifadelerine yer verdi. Akın görevden alınan CHP’li Belediye Başkanları içinse şöyle konuştu: ‘Belediye Başkanlarımız haksız ve hukuksuzca görevlerinden uzaklaştırılıyor. Başkanlarımızın veremeyeceği hiçbir cevap yok. Bizim Belediye Başkanlarımız rüşvet almadı. Malta’da şirket kurmadı. Para aklamadı. Türkiye’de yaşanmak istenen yeri en çok yaşanmak isteyen yer haline getirdi.’

MEHMET TÜM ‘BARIŞ İSTEYENLERİ GÖREVDEN ALDILAR’

Milletvekili Mehmet Tüm kongredeki konuşmasına güne her sabah şiirle başladığını belirterek başladı ve Ahmet Ariften bir şiir okudu. Milletvekili Mehmet Tüm ekonomik ve siyasi anlamda zor bir dönemden geçildiğini ve demokrasiden eser kalmadığını söyledi. Meclisin yetkilerinin kalmadığını belirtti. Ülkede tek adam diktatörlüğü var diyen Tüm en seçkin aydınları ve barış isteyenleri görevden aldılar. Gazeteciler içeride diyerek Balıkesir’den onlara selam gönderiyorum’ dedi. Tüm bir ülkede devrim olması için objektif ve sübjektif durumların olması gerekir. Bugün yaşadığımız dönemde Cumhuriyet esir alındı. Diyanetin açıklamalarını görüyorsunuz. Bu şeriatta var. Bunların amacı adım adım Türkiye Cumhuriyeti değerlerini ortadan kaldırmak’ şeklinde konuştu.

NAMIK HAVUTÇA ‘BİZ BALIKESİR EFESİYİZ’

Türkiye’de CHP’nin çaktığı çiviler olmasa Anadolu diye bir ülke, Türkiye olmayacaktı diyen CHP Milletvekili Namık Havutça, ‘Bizi fezleke ile tehdit ediyorlar. Referandumda 53 mitinge katıldım.15 fezleke geldi. Anayasayı ihlal diye. Mecliste şunu söyledim: Biz Balıkesir efesiyiz. Bizi diz çöktürtemezsiniz. Biz iki yerde diz çökeriz. Biri zeybek harmandalı oynarken iki Allah’ın huzurunda namaz kılarken. Bir görevimiz var Nazımın dediği gibi aynı gökyüzünde bir direniştir yaşamak diyorum’ dedi. Mehmet Tüm’ün şiirle başladığı konuşma sonrası Havutça sözlerini tamamlarken Sayın vekilim diyerek Tüm’e gönderme yaptı ve izin verirseniz bende sözlerimi bir şiirle tamamlamak istiyorum’ dedi. Salonda gülüşmelere neden olan bu karşılıklı muhabbetin sonunda Havutça’da sözlerini bir şiirle tamamladı.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.