logo

reklam
13 Mart 2018

Erdoğan’dan sert çıkış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü Programı’nda konuştu. Erdoğan son günlerde kendilerini ilahiyatçı olarak tanıtan bazı kişilerin yaptığı açıklamalara tepki göstererek, “Son günlerde bakıyorsunuz, din adamı olarak ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup, dinimizde yeri olmayan bazı kendine göre içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya. Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada zamanda yaşıyorlar. Çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

ŞİMDİ BENİ TEFE KOYUP ÇALACAKLAR”

Son günlerde din adamı olarak ortaya çıkıp ne yazık ki kadınla ilgili farklı açıklamalarda bulunup dinimizde yeri olmayan şeyler söyleyen bazı kişileri çıkıyor ortaya. Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar…İslamın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar aciz bunlar. İslamın hükümlerinin güncellenmesi vardır. Siz İslamı 15 asır önceki hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. Şimdi bir çok hocaefendi bizi tefe koyup çalacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın. Dini hususların tartışılmasında da seviyeler vardır.

Reklamım iyisi kötüsü olmaz mantığı ile söylenen sözleri biz asla kabul edemeyiz. Tartışmayı dinimizin kavramları ile yürütmek kadınlara değil, inancımıza da dinimize de aykırıdır.


“HOCALARIMIZ NE İŞ YAPIYOR?”

Din İşleri Yüksek Kurulu’nda çok çok vasıflı. Bütün ilim dallarında yetki sahibi olan hocalarımız var. Birçok, bütün bu hocalarımız ne iş yapıyorlar? Niçin bu alanı bu adamlara kaptırıyorlar? FETÖ olayı da böyle oldu. Söyledik söyledik sonunda bir şura yaptırdık. Asıl konuşması gereken konuşmayınca meydan FETÖ’ye kaldı. FETÖ’nün arkasından gelen maalesef tiplere kaldı. Onların da vasıfları ortada. FETÖ’nün kalitesi vasfı ortada, arkasından gidenler onlar ondan daha da geri.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.