logo

reklam
13 Mart 2018

TEKNİK LİSE KAZANDIRACAĞIZ

Güçlü bir ekip ile yola çıkan Ticaret Odası Meclis Başkanı ve Başkan adayı Ali Özer, bölge sanayisinin ara eleman ihtiyacını karşılayacak Teknik Lise projesini çok fazla önemsediklerini, Güney Marmara Bölgesinin sanayi üssü olmaya aday OSB’ye TOBB’un Teknik Lise projesinden bir tanesini mutlaka kazandıracaklarını vurgulayarak “Okulu TOBB yaptıracak ve tamamlandığında anahtarı Milli Eğitim’e teslim edecek” dedi. Özer, ekibiyle ilgili ise “ Listemizdeki meslek grubu temsilcilerini oluştururken, siyasi görüşüne bakmaksızın o mesleği en iyi şekilde temsil edecek kişilerle yola çıktık” dedi.

Gönen Ticaret Odası 18 Nisan’da seçime gitmeye hazırlanırken, sandığın favori adayı Ticaret Odası Meclis Başkanı ve Başkan adayı Ali Özer, seçilmesi halinde TOBB’un Organize Sanayi Bölgelerine kurulacak olan Teknik Lisesi projesinden bir tanesini mutlaka Gönen’e kazandıracaklarını vurgularken, “Teknik Lise, tüm başkan adaylarımızın da önceliği olmalı” dedi.

Biri Gönen deri Karma İhtisas Organize Sanayi diğeri de Bandırma Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere Gönen mücavir alanı içerisinde iki tane sanayi bölgesinin bulunduğuna işaret eden Özer, “Hele ki, Bandırma Organize Sanayi Bölgesinin 2. etabı yatırıma açılmışken ve sanayicimizin ara eleman sıkıntısı had safhadayken Teknik Lisesinin önemi bölgemiz için fazla. Okulu TOBB yaptıracak, tamamlandığında anahtarı Milli Eğitime teslim edecek.

Coğrafi konumu, ulaşımı, limanı ve ucuz enerji gibi artılarından dolayı bölgemiz yatırımcının gözdesi. Bölgemize gelen yatırımcının en büyük sıkıntısı ara elaman. Teknik Lise, bu açığı kapatacağı gibi OSB’lerimizi yatırımcı nezdinde daha avantajlı konuma getirecek” dedi.

Seçime gitmeye hazırlandığı ekibi ve seçim atmosferiyle ilgili de açıklama yapan Özer mevki makam peşinde koşmadıklarını vurgulayarak “ Ayrıca, arkadaşlarımın hiçbirinin koltuk sevdası, makam mevki, arzusu yoktur. Listelerimizdeki Meslek grubu temsilcilerimizi oluştururken o mesleği en iyi temsil edecek kişilerle yola çıktık. Örneğin gıdacılar için gıdacı seçtik.. Bunu yaparken kişilerin siyasi görüşlerine bakmaksızın,  Gönen ticaret hayatına koydukları katkıları göz önüne aldık” dedi.

Seçimlerin Ticaret Odasına ve üyelerine yakışan bir ortamda geçeceğine inandığını da kaydeden Özer, “Buradan sen onu yaptın ben bunu yaptım, sen onu dedin ben bunu dedim gibi anlamsız bir sürtüşmeye girmek istemiyoruz. Zaten dışarıda herkes kimin ne yapıp yapmadığını, neler yapıp neler yapamayacağını yeterince biliyor ve konuşuyor.

Bizim hedefimiz tüm üyelerini kucaklayan, çok sayıda katılımlarla, aynı masa etrafında Gönen ticari hayatının sorunlarını konuşup, ortak çözüm yolları arayan, birleştirici bir ticaret odası.

Bu bir yarış. Mutlaka bir kazananlar bir de kaybedenler olacaktır. Öncelikle abi-kardeş, arkadaş, dost hatta akraba ama en önemlisi hemşeri olduğumuzu unutmadan sevgi ve saygımızı kaybetmeden, yarışın sonunda tokalaşıp birbirimize sarıldığımız bir seçim olması dileklerimizle tüm adaylara başarılar dileriz” dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.