logo

reklam
16 Nisan 2018

SENDİKALARDAN ORTAK EYLEM

Gönen’de  Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Türk Eğitim-Sen Gönen şubeleri, performans sistemine karşı ortak mücadele edeceklerini duyurdu.

Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Türk Eğitim-Sen Gönen şubeleri, eğitimin içeriğini boşaltacak, eğitimciyi hedef haline getirecek “Öğretmen Performans Değerlendirme Taslağı”na karşı ortak mücadele edeceklerini duyurdu.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen  protestoda konuşan Türk Eğitim Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen şube başkanları , tüm Türkiye’ye örnek bir mücadele biçimiyle üç sendika bir araya geldiklerini ve performans sistemine karşı mücadele ettiklerini söyledi. Sendika temsilcileri,  öğretmenleri öğrenciyle, veliyle ve idareciyle karşı karşıya getirecek olan performans değerlendirme sistemini uygulamaktan derhal vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nda uykusu kaçanın proje hazırladığını, bakanlığa ilk gelenin ise bu projeleri uygulamaya koyduğunu dile getiren sendika temsilcileri, MEB’in proje çöplüğü olduğunu söyledi. Performans değerlendirme sisteminin de diğer projeler gibi çöpe gidereceğinin altına çizen üç sendikanın Gönen Şube başkanı, tüm öğretmenleri buna karşı mücadele etmeye çağırdı.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.