BELEDİYEDEN MUHTAÇLARA TEMİZLİK HİZMETİ » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
12 Mayıs 2018

BELEDİYEDEN MUHTAÇLARA TEMİZLİK HİZMETİ

Gönen Belediyesi, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında düşkün durumdaki 65 yaş üstü ve engelli kişilerin başvurması halinde evlerini temizliyor. Bir yıl önce başlatılan uygulama kapsamında Gönen Belediyesi, kırsal mahalleler dahil olmak üzere muhtaç durumdaki 430 aileye evde temizlik hizmeti verdi. Muhtaç durumdaki vatandaşların her ihtiyacının belediye tarafından karşılandığına işaret eden Başkan Yakar, “Onlar bizim de ailelerimiz” dedi.

Gönen Belediyesi, kırsal mahalleler dahil ilçe genelinde ihtiyaç sahibi ve yalnız yaşayan yaşlı ailelere evde temizlik hizmeti sunuyor. Gönen Belediyesi, Sosyal Hizmetler müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen evde temizlik hizmetleri kapsamında ilçe genelinde 430  ailenin evi 30  günlük periyotlarla temizleniyor.
AİLELERİN HER İHTİYACI KARŞILANIYOR
Evde Temizlik Hizmetleri Kapsamında ilçe genelinde ihtiyaç sahibi aileler ve yalnız yaşayan ailelere bu hizmeti sunduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, ekiplerinin, kadın temizlik elemanları ile birlikte ilçe genelinde sistemde kayıtlı olan ailelerin evlerinde 30 günlük periyodlar halinde temizlik hizmeti sunduklarını ifade etti. Yakar, “Bu çalışma kapsamında evin genel temizliğinin yanı sıra, halı yıkama, perde temizliği, çamaşır, bulaşık olmak üzere tüm temizlik hizmeti sunulmakta” dedi.
ONLAR BİZİM DE AİLELERİMİZ
Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Bizler her vatandaşımızı kendi ailemiz, her bireyimizi kendi bireyimiz olarak görüyoruz. Bu bağlamda bizlerle irtibata geçen, ihtiyaç sahibi olan yada yalnız yaşayan yaşlı ailelerimizin her konudaki ihtiyaçları için yanlarında yer alıyoruz” şeklinde konuştu. Yakar, isteyen ailelerimizin saç ve sakal traşından, yaşlı ve kendi ihtiyacını gideremeyen ailelerimin banyo işlemlerine kadar her türlü hizmeti sunduklarını belirtip, “Öyle ki, bazı yaşlı çiftlerimiz kendilerine Kuran-ı Kerim okunmasını ve kendilerinin dinlemek istediklerini söyledikleri bile oluyor. Ekiplerimiz bu çalışmaları büyük bir titizlik içinde yürütmekte dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.