Geleceğin dahileri » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
12 Mayıs 2018

Geleceğin dahileri

4006 Tübitak Bilim Fuarı etkinlikleri kapsamında Işıl İpek Orta Okulunda 70 öğrencinin hazırladığı 28 proje görücüye çıktı. Genç dahilerin üretkenliği takdir topladı.

Tübitak Bilim Fuarı etkinliğinin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz: “Devletimiz  ve Tübitak bu ilkeden yola çıkarak yaratıcı fikirleri ortaya çıkarıp geliştirmek amacıyla küçük yaştan itibaren okullarda 4006 Bilim Fuarları düzenlemektedir .Bu sayede Türkiye buluş yapan üreten sürekli gelişen bir ülke olacaktır. Bu fuarlardan biri de bu yıl Öğretmen Işıl İpek Orta Okulunda  gerçekleştiriliyor” dedi.

3 yıldan beri TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenleyerek bunu gerçekleştiren Öğretmen Işıl İpek orta okulunda bu yılki fuarda 10 danışman öğretmen ve 70 öğrencinin yoğun çapaları ile 28 proje yer aldı. Fuarın açılışını Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Ziya Dermenci , Okul Müdürü  Abdullah Özgür açılışı yaparken Yaşar Elçi, Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Dağ, Yıldırım Beşkardeş ve Okul müdürleri ve öğretmenler de açılışta bulundular.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.