Ötekileştirmeden kucaklamalayız » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
12 Mayıs 2018

Ötekileştirmeden kucaklamalayız

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Gönen Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışı gereği her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını bildirerek “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, hizmet ve haklardan eşit biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra medeni toplum olmanın gereğidir” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunlar sadece onların değil, toplumda yaşayan her insanın ortak sorunudur. Sağlıklı bir toplumun temelinde engelli bireylerimizin ötekileştirilmeden, onurlu ve rahat bir şekilde yaşayacakları, hayatlarını kolaylaştıracak yasal haklarının yanında onların hayatlarına destek olan, farkındalık bilinci gelişmiş iyi niyetli insanlar da olmalıdır.

Engelliler Haftası, insanlığımız adına daha fazla düşünmemiz ve insani duygularımızı en fazla hissetmemiz gereken haftalardan biridir. Engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale getirilmesi, sağlık, eğitim, ulaşım ve rehabilitasyon başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının karşılanması suretiyle, vatandaşlarımızın kendi kendilerine yetebilen bireyler haline gelebilmelerini ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamak adına üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Gönen Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlayışımız gereği eğitim, sağlık ve diğer hizmetlerimizin bir kısmını engelli vatandaşlarımıza da sunmaya çalışmaktayız. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, şehrimizdeki tüm hizmet ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, medeni toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir.

Engelliler Haftası, engeller ve engellemeler hakkında yaşadığımız sorunların çözümlerine yönelik fikirlerin paylaşıldığı ve toplumdaki duyarlılığın artması için bilgilendirmelerin yapıldığı önemli bir süreçtir. Bu vesile ile ben de tüm zorluklara rağmen mücadele veren engelli vatandaşlarımıza ve büyük bir özveri ile onlardan desteğini esirgemeyen fedakâr ailelerine selamlarımı iletiyor, bu haftanın toplumumuz için farkındalık yaratmasını ve toplumsal duyarlılığımıza katkıda bulunmasını temenni ediyorum.”

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.