Rekor AK Partide » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
12 Mayıs 2018

Rekor AK Partide

24 Nisan’da yapılacak Milletvekili seçimleri öncesinde siyasi partilerde aday adaylığı başvuruları sona erdi. 27’nci dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde aday gösterilecek isimlerin tespiti için yoğun çalışma yürüten siyasi partilerde, aday adaylığı süreçleri tamamlandı. 67 aday adaylığı rekoru AK Parti kırarken, CHP’den 33, İYİ Partiden ise 23 aday adayı çıktı.

27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Balıkesir’de 9 kişilik aday listesine girmek için çok sayıda başvuru yapıldı. Seçimler öncesinde en çok aday adaylığı AK Parti’ye yapılırken, CHP ikinci, İYİ Parti ise üçüncü sırada yer aldı. MHP’de aday adaylık süreci dün itibariyle biterken, il başkanlığından başvuru ile ilgili açıklama yapılmadı.

Aday adaylığı için başvuruda bulunanlardan 6 bin TL isteyen AK Parti’de 70, kadın ve engellilerden 5 bin, diğerlerinden ise 10 bin TL başvuru ücreti isteyen CHP’de 33, 2 bin 500 TL başvuru ücreti isteyen İYİ Parti’de ise 23 aday adayı 9 kişilik listede yer alabilmek için başvuruda bulundu.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.