CANBAZ, FEDERASYONA GİRDİ » Gönen Postası Gazetesi Haberin Tek Adresi

logo

reklam
13 Haziran 2018

CANBAZ, FEDERASYONA GİRDİ

Gönen Pazarcılar Odası Başkanı Çetin Canbaz, BESOB yönetiminden sonra 330 bin üyeli Türkiye Sebze Meyve ve Pazarcılar Federasyonun yönetimine girdi. Canbaz, Esnaf Odasının “Alışverişini yerel esnaftan yap” kampanyasına destek vererek “kapanan her esnaf kaybedilen dosttur. Yerel esnafa sahip çıkılması gerekir. Kampanyayı halkımızın ilgi göstereceğine inanıyorum” dedi.

Gönen Pazarcılar Odası Başkanı Çetin Canbaz, Balıkesir Esnaf Odaları Birliğinden sonra Türkiye Seyyar Sebze Meyve ve Pazarcılar Federasyonun yönetim kuruluna girerek Gönen’in gururu oldu.

Esnaf Odasının başlattığı “Alışverişini yerel esnaftan yap, paran Gönen’de kalsın” kampanyasına da destek veren Pazarcılar Odası Başkanı Çetin Canbaz, yerel esnafa sahip çıkılması gerektiğini belirterek ;  “İlçemizdeki bakkal, büfe veya küçük esnaflarımız, küçük işletmeler ayakta duramıyor, günden güne yok oluyor. Büyük işletmelerin yüksek rekabet gücü karşısında direnme gücümüz gün geçtikçe azalıyor.

Hiçbir ülkede olmayan 1000 yıllık Ahilik kültürümüzün temsilcileri olan esnaflarımız ülke ekonomimizin de en büyük lokomotifi durumundadırlar. Açılan marketler ürün çeşitliliği bakımından cazip olsalar dahi mahalle bakkallarından farkları bulunmamaktadır. Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birbirimize destek olarak yerel esnaflarımızın yanında yer alalım. Yerel esnafımıza sahip çıkalım” dedi.

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.