logo

reklam
28 Haziran 2018

Muhtaç yaşlılara tam hizmet

Hizmet alanını hep ‘insan odaklı’ yapmaya gayret gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, engelli, çocuk, kadın ve yaşlılar alanında yaptığı hizmetlere bir yenisini daha ekledi.Başkan Yakar’ın talimatıyla, belediye ekipleri tarafından  bakıma muhtaç yaşlılara kişisel bakımından ev temizliğine kadar tüm hizmetler veriliyor.

Gönen Belediyesi tarafından hayatlarını belediye lojmanlarında kalarak devam ettiren ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yaşam desteği devam ediyor.

65 yaşın üzerinde olup ta bakıma muhtaç yaşlıların evinde hizmet veriliyor. Belediyemiz Sosyal İşler Müdürlüğü birimi ekipleri, sosyal güvencesi olmayan dar gelirli yaşlı, engelli ve yatalakları tespit ediyor. Tespit edilen eve gidiliyor ve ihtiyaç sahibi kişinin; ev temizliği, küçük ev onarım tamiratı/tadilatı, çamaşırın yıkanması ve ütülenmesi, halıların temizlenmesi, traş yapılması, terzi hizmeti, vücut temizliği ile ev temizliği yapıyor.

Bazen hizmeti muhtaç kişinin evinde, bazen de birimde yapan Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, sağlık, temizlik, kişisel bakım gibi temel ihtiyaçların yanında sosyal aktiviteler yaptırma imkanı da sunuyor

Share
post_views_counu Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.