36 MAHALLE MUHTARI DEĞİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinde 101 mahalleden 36’sının muhtarı değişirken, yeni muhtarlar ilk toplantısını Kaymakam Bekarlar ile Belediye Başkanı Palaz’ın katıldığı toplantıyla gerçekleştirdi.

Gönen İlçe Kaymakamı Faruk Bekarlar başkanlığında düzenlenen, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve ilgili birim amirlerinin katıldığı güvenlik ve asayiş toplantısı ilçemiz öğretmen evi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden sonra ilk “Muhtarlar Toplantısı” İlçe Kaymakamımız Sayın Faruk Bekarlar Başkanlığında, Belediye Başkanı İbrahim Palaz ile birlikte kurum amirleri ve mahalle muhtarlarımızın katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

2’si kadın olmak üzere 36 mahalle muhtarının ilk kez göreve seçildiği genel seçimlerden sonra yapılan toplantı öncesinde; devlet hiyerarşisi, muhtarlık müessesesi ve organları, muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları hakkında bilgilendirme yapılmasının ardından Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS) ‘nin tanıtımı yapıldı.

Daha sonra, mahalle muhtarlarının dile getirdiği ihtiyaç ve taleplere ilişkin sorular, ilgili birim yetkilileri tarafından cevaplandırılarak sorunların çözümüne yönelik olarak yapılması gereken çalışmalar ve kurum bazında yapılan planlamalar hakkında bilgi verildi.