94 yıllık tarihi bina, otel oldu…

Bastaş Grup tarafından eski dekanlık binası Bandırma Palas Otel olarak hizmete kazandırıldı. Buram buram tarih kokan Bandırma Palas Oteli, misafirlerini ağırlamaya başladı.

Geçmişten geleceğe kurulan bir köprü gibi anıtlaşan ve sayısız insan hikayeleri barındıran tarihi bina, otel olarak bölge halkının hizmetine girdi.

Bandırma Haydarçavuş Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde yıllarca metruk halde tutulan 94 yıllık bina Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden 30 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile kiralanarak 34 yataklı Bandırma Palas Oteli olarak hizmete girdi.

2 yıl önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Baştaş Grup’un ihale ile aldığı eski dekanlık binası, yapılan aslına uygun restorasyon çalışmalarının ardından “Bandırma Palas” adıyla ilk yapıldığı şekilde butik otel 40 kişilik personeli ile hizmet verecek.

Otel hakkında bilgi veren Otel Müdürü Sercan Atlı, ihaleyi aldıklarında binanın çok kötü ve atıl durumda olduğunu belirtti. Baştaş Grup olarak binayı Bandırma halkına kazandırmak için aldıklarının altını çizen Atlı, “ Biz aldığımızda bina içler acısı bir durumdaydı.

2 yıl boyunca restorasyon çalışması sürdü ve 29 oda çıkarttık. Alt katımızda bir restaurant ve bir de kafemiz var. 3 süit 3 de lüks odamız bulunuyor. Diğerleri standart oda. Maliyetimiz de 2 yıldan bu yana 10 milyona ulaştı.” dedi.