BAŞARILI SEMİNER

Uğur Okulları Gönen Şubesi’nin sosyal etkinlikler çerçevesinde velilere yönelik düzenlediği “Teknolojinin Doğru Kullanımı ve Siber Zorbalık” konulu seminer, Uğur okulları Bilgi İşlem Teknolojileri Bölüm Başkanı Metin Akçan’ın sunumu ve Gönen İlçe Kaymakamı Arslan Yurt, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılman, okul müdürleri, veliler ve misafirlerin katılımları ile gerçekleştirildi.
“Teknolojinin Doğru Kullanımı ve Siber Zorbalık” konulu seminer, Uğur okulları Bilgi İşlem Teknolojileri Bölüm Başkanı Metin Akçan sunumu ile gerçekleştirildi. Seminerde dijital vatandaşlık, teknoloji okur-yazarlığı gibi konular hakkında bilgi verildi. Gençlerin dijital teknoloji dünyasına güvenli bir şekilde katılmalarını ve verimli kullanımı sağlamak amacıyla gerçekleşen seminerde çocukların internet bağımlısı olmadan faydalı içerik kullanmalarına yön verilmesi amaçlandı. Bağımlı olmadan internetten gerektiğinde faydalanmaları ve bunun akademik başarıya, sosyal hayata olan etkisi değerlendirildi.
Toplantı sonrasında Özel Gönen Uğur Fen ve Anadolu Lisesi Kurucusu Sedat Tuncel, ”Seminerimize katılan başta Gönen İlçe Kaymakamımız sayın Aslan Yurt’a, Belediye Başkan yardımcımız Mehmet Yılman’a, okul müdürlerimize, velilerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz, gelecek süreçte benzer etkinliklerle eğitim öğretime katkılarımız devam edecektir.” dedi.