BASKİ’DEN ALACAKLI MÜTEAHHİT İŞİ BIRAKTI

Başkan Palaz’a,  ”Toplantısına katılmayan, bize de gelmesin” dediği GSTP’den ziyaret

Belediye Başkanı İbrahim Palaz, kendisini ziyaret eden Gönen Sivil Toplum Platformuna Gönen’deki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Reşadiye-Tırnova-Plevne Mahallerindeki altyapı çalışmalarının BASKİ’den 3,5-4 Milyon TL alacağı olan yüklenici firmaya BASKİ ödeme yapmadığı için işi bıraktığını açıklayan Palaz, 17 Eylül Üniversitesinin Gönen’de yaşama geçirmek istediği Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili ise, “Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi Gönen’de birileriyle bağlantılıysa ve altında farklı amaç varsa geri döndürürüz. Fizik Tedavi Merkezi, bağımsızsa belediye olarak gireceğiz” dedi.

Gönen Sivil Toplum Platformu, Belediye Başkanı İbrahim Palaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 17 Eylül Üniversitesi tarafından Gönen’de yaşama geçirilmek istenen Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezinin fizibilite çalışmasını yürüten Danışman Firmadan, proje hazırlayıp GSTP’ye sunmasını istediğini aktaran Başkan Palaz, “Fizik Tedavi Merkezi, üniversiteye sadece üniversiteye bağlı bağımsızsa belediye olarak projeye gireceğiz. Üniversite ve üniversite öğrencisi Gönen esnafını canlandırır. Fakülte bize gelmesine rağmen, maalesef geri döndü. Günde 1200 hastaya hizmet vereceği söylenen Fizik Tedavi Merkezinin Gönen’de birileriyle bağlantı olduğu halk arasında konuşuluyor. Bu yöndeki duyum ve kaygılarımızı kendilerine taşıdık. Birileriyle bağlantılıysa ve Fizik Tedavi Merkezinin altında farklı amaç varsa geri döndürürüz” dedi.

Fizik Tedavi Merkezinin, Tıp Fakültesine bağlı kurulmak istendiğini de anımsatan Palaz, “Gönen Belediyesi olarak üniversiteye tahsis edilen 8 dönümlük alanın yetersiz olduğunu bize ilettim, en az 20 dönüm yer istiyorlar” açıklaması üzerine GSTP, Fizik Tedavi Merkezinin Gönen MYO’nun 200 dönüm alanlık kampüsü içerisine yapılmasını önerdi.

MÜTEAHHİT FİRMA İŞİ DURDURDU

Gönen’deki çalışmalar hakkında Gönen Sivil Toplum Platformu üyelerine bilgi aktaran Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Reşadiye-Plevne ve Tırnova Mahallelerindeki altyapı çalışmalarının durmasından dolayı, bu üç mahallede Gönen Belediyesi olarak yol yapım çalışmasına başlamadıklarını söyledi.

Palaz, yüklenici firmanın altyapı çalışmasını neden durdurduğuyla ilgili de “BASKİ, Reşadiye-Plevne ve Tırnova Mahallelerimizin altyapı ihalesini alan müteahhit firmaya ödeme yapmadığı için, BASKİ’den 3,5-4 Milyon TL alacağı bulunan yüklenici firma çalışmaları durdurmuş” bilgisini aktardı.

Güler KAVAK