ÇİFTÇİMİZE HİZMET İÇİN ADAYIM

Tüccar zihniyetiyle yönetilen Ziraat Odasını, çiftçinin üzerinden para kazanan kurum olmaktan kar amacı gütmeden çiftçisine hizmet veren kuruma dönüştüreceğiz

Muratlar Mahallesinin delegesi Serdar Küçük “Çiftçi kuruluşu olan Ziraat Odasının Pancar Kooperatifi ve Trakya Birlik gibi kar amacı gütmeden üyesi olan çiftçilere en iyi hizmeti, kar amacı gütmeden vermesi gerektiğine inanıyorum. Siyasetçi değilim. Şu anki oda yönetiminin üyesine hak ettiği hizmeti veremediğine inandığım için adayım. Odamızın olanaklarını çiftçilerimizin lehine kullanacağız. Ziraat Odasına kayıtlı çiftçilerimizin bilgisini, üyelerimizin inisiyatifi dışında başka hiçbir kuruma vermeyeceğiz” diyerek Ziraat  Başkanlığına adaylığını açıkladı.

101 DELEGELİ Gönen Ziraat Odası Şubat ayında kongresini gerçekleştirmeye hazırlanırken, Muratlar Mahallesinden Serdar Çetin, Ziraat Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Çiftçi kurumu olan Ziraat Odasının çiftçiye hizmet amaçlı kurulduğuna inandığını, odanın üyesinden az alıp en iyi hizmeti sunması gerektiğini savunduğunu kaydeden Küçük, “Maalesef odamız tüccar zihniyetiyle yönetilmekte. İlaçtan tohuma kadar çiftçinin ekimde kullandığı tarımsal malzemeleri çiftçimize, Pancar Kooperatifi ve Trakya Birlik gibi kar amacı gütmeden sağlanması gereken Ziraat Odası; satışlarıyla özel sektörle rekabet eder konuma geldi” eleştirisinde bulundu.

‘Siyasetçi değilim” diyen Serdar Çetin, “Şu anki oda yönetiminin, çiftçilerimize hizmet veremediğine inanıyorum. Bu yüzden de aday oldum” dedi.

Çiftçinin evinin önündeki traktörden damındaki hayvanına kadar tüm mal varlığından aidat alan Ziraat Odasının, çiftçinin hayvan ve mal varlığını tutan kuruma dönüştüğüne de işaret eden Çetin, “Ziraat Odası, ÇKS’nın yanında kapımızın önündeki  traktörden damımızdaki hayvana kadar her şeyimizden aidat alıyor. Çiftçinin üzerinden para kazanırken, çiftçimize tarımsal girdileri maliyetine sağlamıyor. Odanın olanakları çiftçi lehine kullanılmak zorunda” derken, Ziraat Odasının odaya kayıtlı üyesinin bilgilerini, çiftçinin haberi olmadan başka kurumlarla paylaşmasını da “Çiftçi kuruluşu olan Ziraat Odası, çiftçinin odaya kayıtlı hiçbir bilgisini, üyesinin haberi olmadan başka kuruma veremez. Vermemeli de. Ancak, odamız, çiftçilerimizin bilgilerini haberleri dışında başka kuruluşlarla paylaşıyor” diye eleştirdi.