Demokrat Parti kutuplaştırmıyor

Gönen Demokrat Parti Belediye Başkanı Yılmaz Akıncı, DP’den aday olmasının sebebini şu sözlerle açıkladı; “Demokrat Parti’nin insanları kutuplaştıran bir tutumu yok. Gönen halkı ittifaklara mahkum değil. Gönen’in her kesimini temsil eden meclis üye listesi oluşturduk. Gönen’de de seçimi alma konusunda iddialıyız” dedi.

Gerek Gönen merkezde gerekse kırsal mahallelerde halktan yoğun ilgi gördüklerini bildiren Demokrat Parti Gönen Belediye Başkan adayı Yılmaz Akıncı, “Gönen’de seçimi alacağımıza inanıyorum” dedi. Gönen halkının ittifaklara mahkum olduğunu kaydeden Akıncı, Gönen’in her kesimini temsil eden bir meclis listesi oluşturduklarını vurgularken, “Demokrat Parti’nin insanları kutuplaştıran bir tutumu yok. Eskiden beri böyle. Ağzımızdan çıkan kelimeyi dahi tek tek seçmemiz gerekiyor.Yani insanlarla alakalı sadece insan diyoruz başka bir şey demiyoruz. Hiçbir şekilde ve surette öteki, o, bu, şu demiyoruz. Bizim olmazsa olmazımız toplum arasındaki bütün farklılıkları zenginlik olarak görmek ve insanları birleştirmek. İnsanlar bu adam benimle aynı siyasi fikirde değil ama bu adam benim canımı, malımı, şerefimi, haysiyetimi muhafaza ve müdafaa eder diyebilmeli” dedi.

Seçim çalışmalarını köy ve esnaf ziyaretleriyle sürdürdüklerini de hatırlatan Akıncı, “31 Mart’ta kır atımızı Gönen’de şahlandıracağız” açıklamasını yaptı.