Denetimler Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge doğrultusunda Gönen Kaymakamlığına bağlı denetim ekipleri toplu taşıma, pazar yerleri, alışveriş yerleri, Berberler, çay ocakları ve ana caddelerde maske, sosyal mesafe, sigara içilmemesi, HES kodu sorulması gibi konuları kapsayan Kovid-19 tedbirlerine uyum denetimi yaptı.

İlçemiz Kaymakamı Arslan Yurt’ta beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Temel Kılıç ile birlikte koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanan açık alanda sigara içme, maske ve mesafe denetimine katıldı.

Çay ocakları başta olmak üzere açık olan işletmeler ile vatandaşlarımızın yoğun olduğu caddelerde denetim gerçekleştiren Kaymakam Yurt esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek virüse karşı en etkili korunma yönteminin maske, mesafe ve hijyen üçlüsü olduğunu ifade etti.

Kovid-19 salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riskin önüne geçebilmek için maske, mesafe ve temizlik kuralları ile açık alanlarda sigara içme yasağına riayet edilmesi gerektiğini belirten İlçe Kaymakamımız, alınan tedbirlere toplumun tüm kesimleri tarafından uyulmasının önemini vurguladı. Gönen ilçemizde kurallara uyumun genelde yüksek olduğu görüldü.

Rahmi ÇAKMAK