EYVAH ÇOCUĞUM ONLİNE

Özel Gönen Uğur Fen Ve Anadolu Lisesi’nden Tüm Velilere ‘Eyvah Çocuğum Online’ semineri. Özel Gönen Uğur Fen Ve Anadolu Lisesi, vermiş olduğu kaliteli eğitimin dışında sosyal alanda da önemli etkinliklere yer veriyor.
Okul müdürü Ediz ÖNEM, Gönen Uğur Fen ve Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek ‘Eyvah Çocuğum Online’ seminerinde dijital vatandaşlık, siber zorbalık ve teknolojinin doğru kullanımı konuları ele alınacaktır.
Uğur Okulları Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bölüm Başkanı Metin Akça tarafından gerçekleştirilecek öğrenci velilerine yönelik ‘Eyvah Çocuğum Online’ seminerinde dijital vatandaşlık, teknoloji okur-yazarlığı gibi konular hakkında bilgi verilecek. Gençlerin dijital teknoloji dünyasına güvenli bir şekilde katılmalarını ve verimli kullanımı sağlamak amacıyla gerçekleşecek seminerde çocukların internet bağımlısı olmadan faydalı içerik kullanmalarına yön verilmesi amaçlanıyor. Bağımlı olmadan internetten gerektiğinde faydalanmaları ve bunun akademik başarıya, sosyal hayata olan etkisi değerlendirilecek. Seminer, 30 Kasım Cumartesi günü saat 13.30’da Gönen Uğur Fen ve Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir dedi.
Uğur Okulları Kurucu Müdürü Sedat TUNCEL Uğur Okulları Hakkında: ”26 Kasım 1968’de Laleli’de ilk dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, dönüştüğü Uğur Okulları ile Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleri ile okul öncesinden lise son sınıfa kadar Türkiye’nin en donanımlı eğitim olanaklarını sunmaktadır.
Okul öncesinden itibaren insani değerlerle donatılmış; sorgulayan, araştıran, üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Uğur Okulları, lise ve üniversitelere hazırlıkta bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yarışı tüm hızıyla devam ettirmektedir. Başarısı kanıtlanmış ilke ve modellerinden hareketle, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Kodlama Eğitimi, erkenSTEM ve STEM eğitim yaklaşımları ile Uğur Okulları, yarım asırlık başarı deneyimini 44 ilde, 64 kampüs ve 42 Anadolu lisesi olmak üzere 106 okulu ile sürdürmektedir” dedi.