Gönen’de Muhtarlar Günü

Muhtarlar Günü Gönen’de de kutlandı. kadın Muhtarlardan Gelgeç Mahalle Muhtarı Hikmet Köse,Plevne Mahalle Muhtarı Aysel Yavaş’a,en uzun süre muhtarlık yapan Reşadiye Mahalle Muhtarı Cüneyt Tekin ve en genç muhtar olan Gaybular Muhtarı Tuğrul Gök’e plaket verildi.

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle düzenlenen tören, saat 12:00 de Muhtarlar Derneği Başkanı Alaaddin Bayhan’ın Atatürk Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başladı.

Törene, İlçe Kaymakamı Arslan Yurt,Belediye Başkanı İbrahim Palaz,İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Temel Kılıç,Daire amirleri, AK Parti Gönen İlçe Başkanı Av.Merve Üncük İşgüden, İYİ Parti Gönen İlçe Başkanı Fedai Coşkun,Belediye Meclis Üyeleri,Süt Birliği Başkanı Yüksel Sarık,Muhtarlar Derneği Başkanı Alaattin Bayhan ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Muhtarlar Derneği Başkanı Alaattin Bayhan yaptı ve buradaki tören sona erdi. 19 Ekim Muhtarlar Günü adına Belediye Başkanı İbrahim Palaz tarafından Muhtarlara Yıldız Otel’de öğlen yemeği verildi.

Yemek sonrası kadın Muhtarlardan Gelgeç Mahalle Muhtarı Hikmet Köse,Plevne Mahalle Muhtarı Aysel Yavaş’a,en uzun süre muhtarlık yapan Reşadiye Mahalle Muhtarı Cüneyt Tekin ve en genç muhtar olan Gaybular Muhtarı Tuğrul Gök’e plaket verildi.