GTO arabulucu olmalı

viagra instructions for use.

Tabakhanedeki fabrikalar ‘mühürlenme’ kaygısını yaşarken, üyesine her koşulda sahip çıkması gereken Ticaret Odasının arabuluculuk görevini üstlenmesi gerektiğine  vurgu yapan Ticaret Odası eski Başkanı Hasan Özçağlayan, “Bu sorun saygı ve hoşgörü çerçevesinde aşılır. Bu işin sonunda herkes zarar görecek, kaybeden ise Gönen olacak” dedi.

Yaklaşık bin kişinin istihdam ettiği Gönen tabakhanesindeki işletmeler, çalışma ve işletme ruhsatı olmadığı gerekçesi ile kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalırken, ülkenin zor koşullardan geçtiğini, bu süreçte yeni yatırımların açılması bir kenara var olan işletmeler küçülmeye gitmeden ayakta kalma mücadelesi verdiğini kaydeden Ticaret Odası eski Başkanı Hasan Özçağlayan, “Gönen tabakhanesinde faaliyet gösteren bazı fabrikaların eksiklikleri vardır. Ancak, bu eksikliklerin kapatılarak değil, uzlaşmayla giderilmesi sağlanmalı. Bir işletmenin kapatılması demek, çalışan işçinin işsiz kalması demektir.

Yaşanan sorun saygı ve hoşgörü çerçevesinde aşılabilir. Bu nokta, Ticaret Odasının üyesinin yanında yer alıp, arabuluculuk görevini üstlenmesi lazım. Ticaret Odası Yönetimi, üzerine düşen sorumluluğu üstlenerek, üyesinin elinden tutmalı. İnatlaşma ve kavga devam ettiği takdirde, herkes zarar görecek, kaybeden ise Gönen olacak” dedi.