HAVZANI TANI SUYUNU KORU

TEMA Vakfı’nın AB Sivil Toplum Diyaloğunu Geliştirme V. Hibe Programı kapsamında yürütmekte olduğu Katılımcı Nehir Havza Yönetimi Projesinin bir faaliyeti olarak TEMA Vakfı Gönen İlçe Sorumluluğu tarafından Hükümet Meydanı’nda stant çalışması gerçekleştirildi.

Su varlığımızın, iklim değişikliği, sektörel baskılar ve plansız su tüketimi gibi sebeplerle miktar ve kalite açısından büyük oranda bozulmuş ya da risk altında olduğu günümüzde, su varlıklarının korunması, iyileştirilmesi ve sürdürülebilir kullanımı konusunda hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Bu durum sahip olduğu su potansiyeli açısından su zengini olmayan ülkemiz açısından da büyük önem arz ediyor. Bu sebeple, su varlıklarının havza bazında ele alınarak planlanmaya başlandığı bu dönemde, vatandaşların hangi havzada yaşadıkları, havzalarındaki su varlıkları üzerindeki sorunlar, halkın su varlıklarının korunması konusundaki bireysel sorumlulukları gibi konulara dikkat çekilmesi ve su varlıklarının sürdürülebilir yönetiminde havza bazlı yönetim anlayışının önemine dikkat çekilmesi amacıyla TEMA Vakfı’nın AB Sivil Toplum Diyaloğunu Geliştirme V. Hibe Programı kapsamında yürütmekte olduğu Katılımcı Nehir Havza Yönetimi Projesinin bir faaliyeti olarak TEMA Vakfı Gönen İlçe Sorumluluğu tarafından Hükümet Meydanı’nda stant çalışması gerçekleştirildi. Stant çalışması sırasında salgın süreci tedbirleri kapsamında maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına hassasiyetle dikkat edildi.

TEMA Vakfı, 1992 yılından bu yana erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Kuruluşundan bugüne faaliyetlerini gönüllülerin desteği ile hayata geçiren TEMA Vakfı, yaklaşık 900.000 gönüllüsünün desteği ile 81 il, 392 ilçe, 122 mahalle ve 157 üniversitede aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Rahmi ÇAKMAK