İTTİFAK ORMAN GİBİ BÜYÜYOR

Dün, Muratlar Mahallesi mevkiindeki ağaçlandırma alanına, Alparslan Türkeş’in doğum günü olması sebebiyle fidan dikim etkinliği yapıldı.

İsteyen ektiği fidanlara kendi adını verebiliyor. Biz de Cumhur İttifakı’nın, bir orman gibi büyüyüp güçlenmesi için, ortağımız olan AK Parti Gönen İlçe Başkanı Üncük İşgüden hanımefendi ve tüm yönetim kurulu üyeleriyle bu anlamlı etkinlikte biraraya gelmeyi uygun gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Etkinliği Cumhur İttifakı olarak, MHP Gönen İlçe Başkanı Hasan Akgün, AK Parti Gönen İlçe Başkanı Üncük İşgüden, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Gönen Ülkü Ocakları, fidan dikim etkinliğine katıldılar.

Fidan dikim etkinliğinde, adları yazılı notları diktikleri fidanlara bağladılar.

MHP Gönen İlçe Başkanı Hasan Akgün, ‘’Bugün burada, Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş beyin doğum gününde,  ağaçlandırma alanında fidan dikim etkinliği yapıyoruz. İsteyen ektiği fidanlara kendi adını verebiliyor. Biz de Cumhur İttifakı’nın, bir orman gibi büyüyüp güçlenmesi için, ortağımız olan AK Parti Gönen İlçe Başkanı Üncük İşgüden hanımefendi ve tüm yönetim kurulu üyeleriyle bu anlamlı etkinlikte biraraya gelmeyi uygun gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Gönen MHP İlçe Başkanlığı ve Ülkü Ocakları olarak il ve ilçe ocaklarımızla eş zamanlı olmak üzere Ülkücü Hareketin kurucusu Türk’ün son Başbuğu Rahmetli Alparslan Türkeş’in doğumunun 103. yılına ithafen fidan dikimi gerçekleştirilmiştir. ’Başbuğun Fidanları’ sloganıyla başlatılan bu çalışmada hem ülkemizde son dönemlerde gerçekleşen orman yangınlarında oluşan tahribatı onarmak hem de fidanlarımıza şehitlerimizin adını vererek onları unutturmamaktır” dedi.

“VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN”

Ülkücü hareketin her ferdinin bir fidan olduğunu belirten MHP Gönen İlçe Başkanı Hasan Akgün, ayrıca, “Diklen her fidan gibi ülkücü gençlikte her geçen gün büyüyecek ve topraklarına sahip çıkacaktır. Bu programda emeği geçen tüm teşkilatlarımıza teşekkür eder, tüm şehitlerimizi ve Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve minnet ile yad ederiz. Varlığımız Türk varlığına Armağan olsun!” ifadelerini kullandı.

Rahmi ÇAKMAK