Kaymakamdan yerel basına suçlama

Kaymakam Bekarlar’dan;  toplantı hakkında bilgi verip davette bulunmayan kurumlar yerine, çağrılmadıkları toplantıya katılmayan yerel basına haksız suçlama geldi.  Ticaret Odası TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında tanıtım ve bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı. Basının davet edilmediği toplantıya katılan Kaymakam Bekarlar ise,  “Yerel basın başka işlerin peşinde koşmaktan böyle önemli projeyi takip etmiyor” diye yerel basın çalışanlarını itham etti.

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, İlçe Kaymakamımız Faruk BEKARLAR, TANAP Kalite ve HSSE Direktörü Fatih ERDEM, Yatırım Programları Müdürü Gizem KUNT ve ilgili kurum amirlerinin katılımıyla Gönen Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Program çerçevesinde, Gönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine simülasyonlu kaynak makinesi ile endüstriyel bakım, onarım ve otomasyon laboratuarı kurulması konusunda sunulan projelerle toplam 262 bin lira hibe desteği kazanılarak simülatörlü eğitim ile mesleki eğitim için önemli bir kazanım elde edildi.

Program kapsamında ilçemiz okullarında oluşturulan projelerle 1.000.000 TL civarında hibe desteği sağlandığına, bu desteklerle Gönen’de eğitimde niteliğin artması konusunda önemli eksiklerin giderileceğine vurgu yapan Kaymakam BEKARLAR, Gönen Ticaret Odası MTA Lisesinin söz konusu destekle bilişim, yazılım ve otomasyon anlamında önemli kazanımlar elde ettiğini, bu kazanımların öğrencilerin mesleki becerilerinin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.