Kıran kırana muhtarlık yarışı

  Muhtarlık yarışı, belediyelerdeki rekabeti aratmıyor. 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde ilçe belediyelerinde yarışan siyasiler dışında mahalle muhtarları da büyük bir yarış içine girdi. Karşıyaka Mahallesinde 2014’te rakip olan üç aday 2019’da da karşı karşıya.

Tüm gözlerin çevrildiği 31 Mart’ta belediye başkanlıkları kadar revaçta olan bir başka seçim daha var. Geçmiş yıllarda fazla önemsenmeyen muhtarlık seçimleri bu kez kıran kırana yarışlara sahne olacak.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtarlık yarışı kızışıyor. Devlet kapısının ilk basamağı olan bu makam için en hararetli mücadele ise Karşıyaka Mahallesi’nde veriliyor.

31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçim için geri sayım devam ederken Gönen’de de seçim heyecanı artıyor. İlçede belediye başkan aday adaylarından, meclis üyesi, muhtar ve aza adaylarına kadar kıran kırana bir rekabet yaşanıyor.

3 muhtar adayı…

Gönen Belediyesi’ne bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde muhtarlığa 3 aday talip oldu. Karşıyaka Mahallesi’nde muhtarlık için mevcut muhtar Mehmet Taşkıran, Salih Keçicioğlu ve Metin Deveci olmak üzere 3 aday yarışacak.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi