Kıran kırana seçim olacak

         Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine   AK parti Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, CHP Ahmet Akın, İYİ Partinin ise İsmail Ok’la katılacak olması, seçimlerin kıran kırana geçeceğini gösteriyor. Ok’un adaylığıyla birlikte İYİ kazığı yiyerek hesapları altüst olan Akın ile Karesi’de vizyon belediyeciliğini geliştiren Yılmaz, vatandaşın gönlüne dokunan üsluplarıyla seçime farklı bir hava getirecek.

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde üç siyasi partinin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayları belli oldu. İYİ Parti İsmail Ok’la, hem Balıkesir’e hem de CHP’ye sürpriz yaparken, AK Partinin Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, CHP’nin Ahmet Akın’la seçime girecek olması, Büyükşehir seçimlerinde sandığın çekişmeye sahne olacağını gösteriyor. Akın ve Yılmaz, vatandaşın gönlüne dokunan üslup ve tavırlarıyla yarışa farklı bir hava getireceğini gösteriyor.

AK Partideki parti içi çekişme Yücel Yılmaz’ın adaylığıyla sona ererken, İsmail Ok’la İYİ kazığı yiyen CHP’^li Akın’ın ise hesapları altüst oldu. İYİ Partiye geçerek MHP tabanın tepkisini çeken Ok’un ise, küstürdüğü MHP tabanından ne kadar oy alabileceği merak konusu olmaya başladı.