Koronavirüs Tedbirlerine Uyalım

İlçemizde, İçişleri Bakanlığı’nın Genelgeleri doğrultusunda koronavirüs tedbirlerine uyum denetimleri aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda, Kaymakamlığımıza bağlı denetim ekipleri, başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları, çay ocakları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunduğu yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimlerine bugün de devam etti.

Söz konusu denetimlere İlçe Kaymakamımız Arslan Yurt, beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Temel Kılıç ile birlikte katılarak Karşıyaka Mahallesinde kurulan Cuma pazarını denetledi.

Pazarcı esnafımız ve vatandaşlarımıza alınan tedbirlere ödün vermeden uyulması konusunda hatırlatmalarda bulunan Kaymakam Yurt, maske kullanımı, pazar tezgâhları arasındaki mesafe, aynı anda pazarda olabilecek vatandaş sayısı ve giriş çıkış kontrollerine ile “Hes Kodu” uygulamalarını yerinde inceledi.

İlçemizde vatandaşlarımızın ve esnafımızın genel olarak tedbirlere uyduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız, tüm uyarılara rağmen kurallara uymayanlara idari para cezasının uygulandığını, söz konusu yaptırımlarla karşı karşıya kalmak istemeyenlerin kurallara uyması gerektiğini vurguladı.

Denetimlerin hafta sonları ve önümüzdeki günlerde de yoğun olarak sürdürüleceği öğrenildi.

Rahmi ÇAKMAK