LİSTE SAVAŞLARI

31 Mart yerel seçimlerinin Gönen’deki favorisi gösterilen İbrahim Palaz’ın belediye başkan adayı olduğu Millet İttifakının Meclis listesinde yer almak için yarışırken; iki meclis listesiyle seçime girecek olan Cumhur İttifakının belediye başkan adaysız ortağı MHP tabanını temsil eden bir listeyle, teklif götürdüğü bazı isimleri meclisine girmeye ikna edemeyen Cumhur’un başkan adaylı ortağı AK Partinin ise toplumun genelini kucaklayan listeyle seçmenin karşısına çıkması bekleniyor!

31 Mart yerel seçimlerinde son düzlüğe girilirken, siyasi partilerde şimdi de Belediye Meclis Üyeleri için kulisler başladı. 5 yıllığına Gönen’i yönetecek meclis üyeleri için Millet İttifakı adayı İbrahim Palaz ile Cumhur İttifakının adayı Erdinç Odabaşı’nın elinin ne kadar güçlü olduğu seçim kuruluna verilecek listeyle ortaya çıkacak.

CUMHUR’DA LİSTE AYRILIĞI

Cumhur İttifakının ortakları MHP ile AK Partinin ayrı belediye meclis üye listeleri ile seçime girecek olması başkan adayı olmayan MHP’de huzursuzluk ve tepki yaratırken, tepkinin sandığa da yansıması öngörülüyor. Teklif götürdüğü bazı isimleri meclis listesinde yer almaya ikna edemeyen Cumhur İttifakının ortağı AK Partide, oluşturulacak meclis listesinin yeni kırgınlık ve küskünlüklere yol açacağı siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı bile.

CHP-İYİ Parti ortaklığında Millet İttifakının meclis üye listesinde dengelerin gözetileceği öğrenilirken, Millet İttifakının adayı İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok’un meclis listesine İYİ Partiden girecek isimlerle ilgili görüş belirteceği öğrenildi.