MHP’DE MECLİS ÇALIŞMASI

Cumhur’un  ortakları, meclis üyeliği  için hem birbirileriyle hem de Millet İttifakıyla yarışacak.

Cumhur İttifakının ortakları AK Parti ve MHP, Gönen’de AK Partinin adayıyla seçime gidecek. Her iki parti ise kendi meclis listeleriyle hem Millet İttifakına karşı hem de birbirilerine karşı yarışacak. Gönen Belediye Meclisindeki temsil hakkını kaybetmek istemeyen MHP, meclis listesi için ince eleyip sık dokuyor. Güçlü bir meclis listesiyle sandığa gideceklerini bildiren MHP İlçe Başkanı Hasan Akgün, “Meclis listemiz şekillendi. Güzel bir liste oluşturduğumuza inanıyorum” dedi.

2014 yerel seçimlerinde Gönen Belediye Meclisine bir tanesi Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olmak üzere 4 meclis üyesi sokmayı başaran Milliyetçi Hareket Partisini, 31 Mart yerel seçimlerinde meclisteki temsil hakkını kaybetmek kaygısı sardı. Millet İttifakı Gönen’de tek başkan ortak meclis listesiyle seçime gitmeye hazırlanırken; Cumhur İttifakının ortakları AK Parti ve MHP, Gönen’de AK Partinin belediye başkan adayıyla her iki parti ise kendi meclis listesiyle seçime girecek.

Cumhur İttifakının ortakları AK Parti ve MHP meclis üyeliğinde;  hem ortak listeyle seçime giren Millet İttifakına karşı hem de birbirilerine karşı seçilme yarışı verecek. 

31 Mart yerel seçimlerine MHP tabanını ve Gönen halkının takdirini kazanmış, toplumda sevilen isimlerden oluşan güçlü bir meclis listesiyle katılacaklarını bildiren MHP İlçe Başkanı Hasan Akgün, “Meclis üye listemiz şekillendi. Güçlü bir listeyle katılacağız ve belediye meclisine gireceğiz” dedi.