MUHALEFETE KOMİSYON JESTİ

15 yıl aradan sonra muhalefete düşen AK Partinin, muhalefet şaşkınlığı meclise de yansıdı. Meclis katipliğine aday göstermeyen AKP’li meclis üyelerine ilçe başkanı müdahale etti!’

Gönen Belediye Meclisi, Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın başkanlığında yeni dönemin ilk meclis oturumunu gerçekleştirdi. 2018 yılı faaliyet raporunun oy birliğiyle oylandığı mecliste, meclis 1. Başkan vekili Köstenoğlu, hizmetlerinden dolayı eski Başkan Hüseyin Yakar’a teşekkür ederken; Belediye Başkanı İbrahim Palaz AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin de komisyonlarda yer alması için komisyon üye sayısını 5’e çıkarılması önerisi de meclisten oy birliğiyle geçti.

Gönen Belediye Meclisi 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk Meclis Mutat Toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısı Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz başkanlığında meclis salonunda yapıldı.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısında konuşan Başkan İbrahim Palaz, “Gönenimiz için hizmet edecek yeni bir meclis oluştu. Oluşan bu meclis ile birlikte şehrimize yakışır hizmetleri ortak karar alarak buradan çıkmasıyla uyumlu ve huzurlu bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın daha huzurlu, daha konforlu ve daha mutlu yaşayabileceği bir Göneni meclis üyelerimizin desteğiyle gerçekleştireceğiz. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın, AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin de komisyonlarda yer alması için komisyon üye sayısının 5’e çıkarılması önerisi oy birliğiyle kabul edildi.

Mecliste belirlenen gündem maddeleri görüşülmesinin ardından Meclis 1. ve 2. Başkan vekilleri, Meclis Katip üyeleri, Daimi üye, Plan Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu, Tarife komisyonu, Kıymet Takdir komisyonu, Cadde, Sokak ve Park İsimleri Tespit Komisyonu ve İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonları yapılan oylama ile belirlendi.

Acemiliklerin damga vurduğu mecliste, meclis katip üyeliklerine aday göstermeyen AKP, İlçe Başkanı Merve İşgüden’in müdahalesiyle meclis 1. Ve 2. Başkan vekilliklerine aday gösterdi. Meclis 1. Başkan vekilliğine 17 oyla Av. Ali İhsan Köstenoğlu,. 2. Başkan Veklliğine ise 17 oyla İbrahim Altaş seçildi.

1 yıl görev yapacak encümen üyeliğine 17 oyla Av. Ali İhsan Kösteoğlu ile Eyüp Doğan seçilirken, AKP adına aday gösterilen Kemal Kalyoncu ile Harun Gündoğan 9 oy aldı.