ÖMERLER KÖYLÜSÜ AYAKTA

Maliye Bakanlığı, 30 dönüm altındaki Hazine arazilerini açık arttırma usulü ihaleye çıkartıyor. Gönen’de ilk satış piyangosu Ömerler Köyüne vurdu. 20 Haziran’da köylünün mera olarak kullandığı 14 dönüm arazi satılacak. İhaleye katılmak isteyenler ise Gönen dışından. Köyün dibindeki arazinin satışa hazırlanılması Ömer Köylüsünü ayağa kaldırırken, konuyu hem CHP Milletvekili Ahmet Akın’a hem de AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı’na taşıdılar.

Maliye Bakanlığı, 35 haneli Ömerler Köyünde, 14, 10,5, 4, 2 ve 2 olmak üzere 5 parselden oluşan Hazine arazisi açık arttırma ihale usulü satışa sunacak. İlk ihale 20 Haziran’da ve köylünün mera olarak kullandığı 14 dönümden Hazine’ye ait arazi satılacak.  50-60 yıl önce bu arazilerin şahıslara ait olduğunu, kadastronun geçişi sırasında Hazine’ye terk edildiğini söyleyen Gönen Kooperatifi Başkanı Ömerler Köyü sakini Zeki Kahya, satış kararının mutlaka iptal edilmesi gerektiğini vurgularken, köy halkı hayvanlarını otladıkları arazilerin satılacak olmasından dolayı oldukça kaygılı.

Ömerler Köyü Muhtarı Salih Kaya, satış kararının iptali için AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı ile CHP Milletvekili Ahmet Akın’a konuyu taşırken, ihaleye katılmak için Ankara’dan bir vatandaşın dilekçesini verdiği öğrenildi.