Parka aşıklar köprüsü!

Şehir Parkında incelemelerde bulunan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Şehir Parkının sembolü olan Aşıklar Köprüsünün yeniden yapılacağını müjdeledi.

Başkan Palaz, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler eşliğinde kaplıca bölgesindeki yeşil alanların iyileştirilmesi, aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi, açık yüzme havuzunda iyileştirme çalışmaları ile önceki dönem yıkılan şehir parkının simgesi olan aşıklar köprüsünün yeniden yapılması için birim amirleri ile çeşitli incelemelerde bulundu.

“Gelecek nesillerimize en güzel mirasımız yeşil alanlarımız olmalıdır”

Çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Başkan Palaz “Şehir parkımızla ilgili vatandaşlarımızdan gelen isteklere asla kayıtsız kalmayacağız, Kaplıca bölgemizde ve şehir parkımızda bulunan ağaçlarımızın sağlık durumlarına baktık, belirlediğimiz

çeşitli bölgelerde ağaç ve peyzaj çalışmaları ile zayıf bölgelerimizi hem güçlendireceğiz hem de güzelleştireceğiz. Yeşil alanlarımızın ve doğanın korunması için de gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Yeşil alanlarımızı sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere miras bırakabilmemiz için ekiplerimizin yapacağı düzenli bakımlar büyük önem arz ediyor. dedi.

Geçmiş yıllarda yıkımı gerçekleştirilen şehir parkındaki aşıklar köprüsünü yeniden yapacaklarını belirten başkan Palaz, “Açık yüzme havuzunda ise vatandaşlarımızın daha rahat zaman geçirebilmeleri için çeşitli değişiklikler planlıyoruz” dedi.

Haber Merkezi