PARTİ KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL

31 Mart sürecinde Millet İttifakının seçim çalışmasına katılmayanlar, teşkilatı ele geçirmek için yeniden işbaşında

İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Uçar Can, ilçe başkanlığı görevinden ayrılacağını duyurdu. İl Başkanın talebi üzerine yeni ekip oluşturulana kadar ilçe başkanlığı görevinin başında olduğunu vurgulayan Can, deklarasyon gibi açıklamanın altına imza atarak “Partiyi babasının malı gibi görenlerin, bu partiye hiçbir şey kazandırmayacağı bilinmeli ve yeni arkadaşların önü açılmalı” dedi.

UÇAR CAN’IN MESAJI KİME!

CHP’yle Millet İttifakı olarak katıldığı 31 Mart yerel seçimlerinde CHP listesine verdiği meclis üye adaylarıyla göz dolduran ve  Gönen’de başarılı bir seçim sonucuna imza atan İYİ Partinin İlçe Başkanı Av. Uçar Can, ilçe başkanlığı görevinden ayrılacağını açıkladı. Seçim sürecinde İl Başkanı Nedim Tuna’ya, 31 Mart yerel seçimlerine kadar görevinden ayrılmama sözü verdiği için ilçe başkanlığı görevini sürdürdüğünü, yine il başkanı Tuna’nın talebi üzerine yeni ekip oluşturulana kadar görevinin başında olduğunun altını çizen Can, “Taze ve yeni bir başkanla davanın önünün açılacağına inanıyorum” dedi.

Şahsi menfaatlerin bir kenara bırakılması ve partiyi kimsenin babasının malı gibi görmemesi gerektiğine vurgu yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Uçar Can, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İl Başkanımız Sayın Nedim Tuna’ya, ilçe başkanlığı görevimi 31 Mart yerel seçimlerine kadar götürme sözü vermiştim. Bu sözümü tuttum. Yenilikte fayda var. İlelebet görevi sürdürmek ve koltuğa yapışmak doğru değildir.

Dava arkadaşlarımızın önünü açmak  gerekir. Partiyi babasının malı gibi görenlerin, bu partiye hiçbir şey kazandıramayacağı bilinmelidir. Herkesin şahsi menfaatlerini bir kenara bırakarak, partimize hizmeti düşünmesi gerekir.

Yeni bir başkan ve yeni bir yönetim , partimize taze kan olacaktır. Elbette bunun hazırlıkları başlamıştır. Uygun kişiler yan yana gelene kadar il başkanımızın ricası üzerine, ilçe başkanlığı görevimin başındayım. Sağlık sorunlarım olduğu gibi yoğun iş tempom var. Kendi işime dönme vaktinin geldiğine inanıyorum. Sancağı da yeni göreve gelecek arkadaşlarımıza onur ve gururla teslim edeceğime inanıyorum.”

Güler KAVAK